Rozumiem Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Obrazy i reprodukcje - Alfons Mucha - wysokiej jakości kopie na płótnie

Liczba produktów w kategorii: 12

Filtry

Alfons Mucha (1860-1939) - czeski artysta, jeden z czołowych przedstawicieli secesji. Większość jego prac powstała w paryskim okresie twórczości. Alfons Mucha tworzył obrazy, ale również również sztukę użytkową. Jego dzieła wyróżniają się bogatą ornamentyką oraz wyidealizowanymi postaciami kobiecymi.

Alfons Mucha - Obrazy secesyjne


Szczególnie znane są dzieła Muchy o charakterze dekoracyjnym i użytkowym (plakaty reklamowe, teatralne, kalendarze, karty dań, okładki czasopism, pocztówki). Styl Muchy utożsamiany jest z Art Nouveau. Jego obrazy, prace i rysunki zawierają nieomylnie rozpoznawalne elementy: roślinne ornamenty, bogate zdobienia, linie dekoracyjne, liczne symbole i arabeski. W swoich obrazach Mucha łączył inspiracje sztuką bizantyjską oraz współczesną. W późniejszym okresie twórczości artysta stworzył dzieła upamiętniające najważniejsze wydarzenia z historii jego narodu. Do dziś Alfons Mucha jest ceniony za niezwykłe obrazy dekoracyjne, ukazujące charakterystyczny styl Art Nouveau.