Rozumiem Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Obrazy i reprodukcje - Claude Monet - wysokiej jakości kopie na płótnie

Liczba produktów w kategorii: 265

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Filtry

Claude Monet (1840-1926), malarz francuski, jeden z twórców impresjonizmu i i najbardziej konsekwentny przedstawiciel tego kierunku. Claude Monet w swoich obrazach tworzył niesamowity klimat dzięki nowatorskiemu podejściu do światła oraz wydobywanej z niego kolorystyki.

Claude Monet - obrazy impresjonistyczne


Jego pierwszym nauczycielem był Eugène Boudin, który zachęcił go do malarstwa plenerowego. Przyjaźnił się z Augustem Renoirem - łączył ich także wspólny kierunek w malarstwie - impresjonizm. W 1872 roku powstało jedno z najważniejszych jego dzieł - obraz Impresja, wschód słońca, który nadał nazwę późniejszemu kierunkowi malarstwa. Jego styl opierał się na nieustającym studium koloru i światła oraz ich wzajemnych relacjach. Obrazy Moneta przedstawiały nastroje, czyli to co nieuchwytne, niestałe. Jeden motyw przenosił na płótno wiele razy o różnych porach dnia, aby wydobyć subtelne różnice w świetle i cieniu. Fascynowały go także refleksy świetlne odbite w wodzie, które odnajdywał głównie w stawie swojego ogrodu w Giverny. Obrazy Claude Moneta zyskały powszechne uznanie dzięki nowatorskiemu podejściu do światłocienia i kolorystyki i do dziś zachwycają kunsztem wykonania.