Rozumiem Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Obrazy i reprodukcje - Ferdinand Georg Waldmüller - wysokiej jakości kopie na płótnie

Liczba produktów w kategorii: 11

Filtry

Ferdinand Georg Waldmüller (ur. 1793-1865) - austriacki malarz, przedstawiciel akademizmu okresu biedermeier. Waldmüller w początkowym okresie swojej twórczości malował portrety, w późniejszym z kolei preferował pejzaże, martwe natury i sceny rodzajowe. Jednak najbardziej ceniony jest za swoje pejzaże, w których wykazał się realistyczną dbałością o szczegóły oraz delikatną kolorystyką.

Obrazy Ferdinanda Georga Waldmüllera


Ferdinand Georg Waldmüller malował jednak niezgodnie do oficjalnej doktryny Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu, co spowodowało konflikt między nim a reprezentantami tej instytucji. Jego nowatorskie podejście do malarstwa nie zostało zrozumiane przez przedstawicieli Akademii, przez co utracił swoją pracownię i posadę profesora. Dopiero po kilku latach zyskał rehabilitację ze strony cesarza Franciszka Józefa. W kolekcji obrazów Ferdinanda Georga Waldmüllera znajdują się takie dzieła, jak "Portret kartografa z żoną", "Wizyta dziadków" czy "Bukiet róż". Tworzył też portrety znanych osobistości, takich jak Ludwik van Beethoven czy cesarz Franciszek I. Piękne pejzaże, martwa natura oraz portrety najwyższej klasy to idealny sposób na dekorację wnętrz przy pomocy reprodukcji jednego z obrazów Ferdinanda Georga Waldmüllera.