Rozumiem Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Obrazy i reprodukcje - Gustav Klimt - wysokiej jakości kopie na płótnie

Liczba produktów w kategorii: 84

  1. 1
  2. 2

  1. 1
  2. 2

Filtry

Gustav Klimt (1862 - 1918) – austriacki malarz i grafik, symbolista. Znakiem rozpoznawczym Gustava Klimta i jego obrazów było złote tło, bogate ornamenty oraz kontrasty kolorystyczne. Jednym z najbardziej znanych obrazów Klimta jest oczywiście "Pocałunek", który zalicza się do tzw. "Złotego okresu" w twórczości Klimta.

Klimt - obrazy secesyjne


Jeden z najwybitniejszych przedstawicieli secesji, przywódca wiedeńskiego modernizmu. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał malując wnętrza dużych publicznych budynków. Jego wykształcenie typowo akademickie, dekoratorskie doświadczenie zawodowe i specyficzny klimat artystyczny Wiednia znalazł wyraz w dojrzałej twórczości artysty. Klimt zakładał stworzenie dzieła wolnego od wszelkich konwencji, wyrażającego bujną i złożoną epokę. Jego obrazy są pełne zmysłowości i erotyzmu, podejmował się malowania alegorii, portretów, pejzaży, erotycznych aktów. Ponadczasowe piękno malarstwa Klimta znalazło odzwierciedlenie w liczbie reprodukcji jego obrazów. Również w bimago.© można znaleźć jego najbardziej znane dzieła. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał malując wnętrza dużych publicznych budynków. Jego wykształcenie typowo akademickie, dekoratorskie doświadczenie zawodowe i specyficzny klimat artystyczny Wiednia znalazł wyraz w dojrzałej twórczości artysty. Klimt zakładał stworzenie dzieła wolnego od wszelkich konwencji, wyrażającego bujną i złożoną epokę. Jego obrazy są pełne zmysłowości i erotyzmu, podejmował się malowania alegorii, portretów, pejzaży, erotycznych aktów.