Rozumiem Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Obrazy i reprodukcje - Iwan Iwanowicz Szyszkin - wysokiej jakości kopie na płótnie

Liczba produktów w kategorii: 11

Filtry

Iwan Szyszkin (ur. 1832-1898) - rosyjski malarz znany przede wszystkim ze swoich pejzaży. Współzałożyciel stowarzyszenia Pieriedwiżników, które skupiało malarzy i rzeźbiarzy wywodzących się ze szkoły petersburskiej. Stowarzyszenie to miało na celu popularyzację sztuki narodowej, a dzięki temu wspieranie postępu całego kraju.

Iwan Szyszkin - obrazy ukazujące piękno przyrody


Tematyką prac było malarstwo historyczne, pejzaże oraz sceny rodzajowe, które w realistyczny sposób ukazywały ciężką dolę ludu rosyjskiego. W swoich obrazach Szyszkin miał skłonność do szczegółowego oddawania najdrobniejszych detali, dzięki czemu jego dzieła te cechowały się realizmem na najwyższym poziomie. Ponadto jego pejzaże pełne są kolorów oraz życia. Z tego też powodu jego sztuka nie znajdowała zrozumienia u malarzy zachodnioeuropejskich. Szyszkin zasługuje na miano jednego z najwybitniejszych pejzażystów, który oddawał piękno rosyjskiej przyrody na swoich płótnach. W kolekcji obrazów Iwana Szyszkina nie brakuje pięknych pejzaży, które mogą być niezwykłą dekoracją ścienną w eleganckim wnętrzu. W swoim malarstwie Szyszkin miał skłonność do szczegółowego oddawania najdrobniejszych detali, dzięki czemu obrazy te cechowały się realizmem na najwyższym poziomie. Ponadto jego pejzaże pełne są kolorów oraz życia. Z tego też powodu jego sztuka nie znajdowała zrozumienia u malarzy zachodnioeuropejskich. tego malarza. Szyszkin zasługuje na miano jednego z najwybitniejszych pejzażystów, który oddawał piękno rosyjskiej przyrody na swoich płótnach. W kolekcji obrazów Iwana Szyszkina nie brakuje pięknych obrazów, które mogą być niezwykłą dekoracją ścienną w eleganckim wnętrzu.