Rozumiem Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Obrazy i reprodukcje - Paul Signac - wysokiej jakości kopie na płótnie

Liczba produktów w kategorii: 17

Filtry

Paul Signac (1863 – 1935) – francuski malarz, współtwórca neoimpresjonizmu. Był jednym z uczniów Georgers'a Seurata, od którego przejął neoimpresjonistyczne metody malarskie (pointylizm) polegające na budowaniu kompozycji obrazu poprzez nakładanie gęsto rozmieszczonych, różnobarwnych punktów i kresek. Na palecie nie mieszano farb, kolory mieszały się optycznie w oku widza. Paul Signac znany jest takich obrazów jak: "Port w La Rochelle", "Wieczór w Avignon", "Dwa cyprysy", "Sosna w Saint Tropez" oraz "Port w Saint Tropez".

Paul Signac - obrazy neoimpresjonistyczne


Neoimpresjonistyczny stosunek do malarstwa charakteryzował się ściśle naukowym podejściem; instynktowna, spontaniczna metoda pracy impresjonistów była dla nich zupełnie obca. Obrazy Paula Signaca i innych neoimpresjonistów powstawały w procesie wymagającym niezwykłej precyzji i cierpliwości. Niektóre obrazy Signaca, które były tworzone zgodnie z założeniami neoimpresjonizmu, powstały nawet przez ponad rok.