Rozumiem Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Obrazy i reprodukcje - Peter Paul Rubens - wysokiej jakości kopie na płótnie

Liczba produktów w kategorii: 190

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4

Filtry

Peter Paul Rubens (1577-1640) – malarz flamandzki, jeden z najwybitniejszych twórców epoki baroku. Jego malarstwo religijne, sceny rodzajowe oraz portrety cechuje charakterystyczny styl pełen nasyconych kolorów i pełnych dynamizmu kompozycji. Do najbardziej znanych obrazów Rubensa należą takie dzieła jak: "Trzy Gracje", "Sąd Parysa", "Wniebowzięcie NMP" oraz "Pokłon Trzech Króli".

Rubens - Obrazy barokowe


Pierwsze lata swojej twórczości spędził w Rzymie, gdzie zapoznał się z dziełami Tycjana, Michała Anioła i Caravaggia. W 1608 r. powrócił do Antwerpii i objął funkcję malarza nadwornego arcyksięcia Alberta. Otrzymywał liczne zamówienia dworu, kościołów i miejskiego patrycjatu. Obrazy Rubensa od początku cieszyły się ogromną popularnością i przyniosły mu majątek i uznanie. W jego twórczości dominowała tematyka religijna ("Podniesienie krzyża", "Sąd Ostateczny", "Pokłon Trzech Króli") i mitologiczna ("Bitwa Amazonek", "Święto Wenus"). Rubens tworzył również portrety kobiece, męskie wizerunki, sceny z polowań, nastrojowe pejzaże i sceny rodzajowe z życia ludu. Często ukazywał piękno nagiego ciała - odznaczające się obfitością kształtów akty rubensowskie stały się jednym z synonimów malarstwa barokowego ("Sąd Parysa", "Trzy Gracje"). Twórczość Rubensa w pełni wyraża idee baroku — cechuje ją dynamika, żywiołowość, swoboda kompozycji, zamiłowanie do bogactwa i okazałości, znakomite wyczucie barwy.