Rozumiem Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Obrazy i reprodukcje - Rafael Santi - wysokiej jakości kopie na płótnie

Liczba produktów w kategorii: 70

  1. 1
  2. 2

  1. 1
  2. 2

Filtry

Rafael Santi (ur. 1483-1520)- włoski malarz i architekt epoki renesansu, zaliczany do najwybitniejszych artystów tego okresu obok Michała Anioła i Leonarda da Vinci. Rafael Santi na obrazach przedstawiał przede wszystkim biblijne sceny rodzajowe, które inspirowały kolejne pokolenia malarzy.

Rafael Santi - obrazy epoki renesansu


Rafael Santi we wczesnym okresie swojej twórczości kopiował swojego mistrza i nauczyciela, Perugina. Już wtedy obrazy Rafaela Santiego wyróżniały się lepszym podejściem do perspektywy oraz kompozycji. W późniejszych latach jego styl ewoluował, wzorując się na nowocześniejszych rozwiązaniach inspirowanych twórczością Leonardo da Vinci oraz Michała Anioła. Jednym z najbardziej znanych obrazów Rafaela jest "Madonna Sykstyńska", w którym w oryginalny sposób wykorzystano tematykę religijną. Inne obrazy o tej tematyce, takie jak "Madonna ze szczygłem" czy "Przemienienie Pańskie" są przykładami mistrzowskiego zastosowania kompozycji oraz oddania dynamiki postaci. Dzieła Rafaela do dziś zachwycają kunsztem pod względem zastosowanych środków artystycznych. Obrazy Rafaela Santiego cechują się uniwersalnym pięknem, dlatego są szczególnie dedykowane dla miłośników sztuki na najwyższym poziomie.