Rozumiem Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.
obrazy

Zen - obrazy, reprodukcje i zdjęcia na płótnie

Liczba produktów w kategorii: 148

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4

Filtry

Kolekcja Obrazów Zen i feng shui - malowane i drukowane na płótnie

Obrazy Zen dedykowane są dla miłośników Dalekiego Wschodu i orientalnego designu. Już teraz pomyśl o zastosowaniu filozofii feng shui w swoim domu. Dekoracje z tej kolekcji inspirowane są malarstwem chińskim i obrazami japońskimi. Tajemnicze znaki chińskie wyeksponowane na tle ciepłego, abstrakcyjnego tła wniosą do Twojego wnętrza odrobinę orientu. Wieloelementowe wzory zachwycają nie tylko motywem, ale także ciekawym układem i nieszablonowym podejściem naszych artystów do projektowania obrazów feng shui. Wśród symbolicznych motywów warto zwrócić uwagę na mitologicznego smoka chińskiego, przynoszącego szczęście. Ciekawe rozłożenie elementów sprawia, że ta dekoracja ścienna przykuwa uwagę. Z kolei motyw smoka wprowadzi pozytywną aurę do pomieszczenia. Tradycyjny wydźwięk kultury orientu pięknie podkreśli technika olejna. Jeżeli jesteś zwolennikiem nowoczesnych dekoracji, proponujemy wydruk na płótnie. Zadrukowane boki płótna pozwolą uniknąć klasycznej oprawy. Malarski charakter nadruku nie zostanie jednak utracony dzięki idealnie odwzorowanym detalom pociągnięć pędzla, który możemy uzyskać dzięki zastosowaniu wysokiej jakości wydruku zdjęcia na płótnie.

Obrazy japońskie i chińskie - inspirująca sztuka dalekiego wschodu

Choć sztuka orientalna jest nam kulturowo obca, to doceniamy jej siłę wyrazu i kunszt wykonania. Obrazy japońskie nierzadko czerpały wzorce z chińskiej kultury i sztuki. Tematyka obrazów orientalnych skupiała się na pejzażach, portretach oraz scenach rodzajowych ukazujących życie i rozrywki ówczesnych mieszkańców. Obrazy japońskie były malowane na papierze tuszem a nie na płótnie, z tego też sztuka azjatycka jest tak charakterystyczna i wyróżnia się na tle malarstwa europejskiego. Oprócz tego artyści przykładali ogromną wagę do oddania szczegółów architektonicznych, ówczesnych ubiorów i rysów postaci. Obrazy orientalne przedstawiały nie tylko otaczającą rzeczywistość, ale przekazywały przy pomocy malarstwa filozofię feng shui, zen oraz mitologię. Dzięki temu w sztuce orientalnej nierzadko występują smoki, symbole religijne i wizerunki buddy. Motywy te zainspirowały nas do stworzenia oryginalnej kolekcji Obrazów Zen.

Przywróć harmonię w swojej sypialni dzięki obrazom feng shui

Inspiracje Orientem mają długą historię w dekoracji wnętrz, rozkochując w sobie nawet takie sławy jak Florence Broadhurst. Nic w tym dziwnego, skoro tworzone zgodnie z chińską czy japońską stylistyką obrazy czerpią obficie z tradycyjnej wiedzy na temat budowania we wnętrzach równowagi i harmonii. Dlatego dekoracje inspirowane obrazami japońskimi sprawdzą się nie tylko w etnicznych wnętrzach. Kolekcja orientalnych dekoracji ściennych zachwyci nie tylko zagorzałych miłośników Dalekiego Wschodu. Powieś w swojej sypialni jeden z obrazów orientalnych wieloczęściowych, a od razu poczujesz zmianę w jej wnętrzu. Budda, motywy związane z Japonią to obrazy feng shui, które wprowadzą do Twojego wnętrza harmonię i nutę orientu. W kolekcji Obrazów Zen nie brakuje inspiracji tamtejszą przyrodą. Delikatne kwiaty wiśni, scenerie ogrodów japońskich a także soczysta zieleń bambusów doda wnętrzom orientalnego wdzięku.

Tryptyki inspirowane obrazami orientalnymi, postaciami Buddy i sztuką dalekiego wschodu

Malarstwo orientalne nie przestaje fascynować wielu z nas. Odmienna ale jakże pociągająca sztuka dalekiego wschodu znalazła urzeczywistnienie w kolekcji Obrazów Zen. Przyroda i kultura Japonii, Budda i filozofia feng shui to główne inspiracje tej kolekcji. Obrazy Zen to oryginalne tryptyki i niesamowite dekoracje kilkuczęściowe, które dedykowane są dla miłośników sztuki orientalnej. Nowoczesna odsłona obrazów japońskich i sztuki orientu to ozdoba elegancka i wyrafinowana, wnosząca zarazem powiew świeżości do wnętrza. Wspaniała kolorystyka i oryginalne kompozycje będą wspaniale prezentowały się w nowoczesnych wnętrzach. Ozdabiając wnętrza dekoracjami z tej kolekcji, możemy stworzyć całkiem nową kompozycję dzięki obrazom wieloczęściowym. Dzięki temu zyskamy niepowtarzalną ozdobę, którą dostosujemy do rozmiaru i wystroju wnętrza pomieszczenia. Obrazy orientalne jako zdjęcie na płótnie cechuje się trwałością i odpornością na wilgoć. Dzięki temu dekoracje z kolekcji Obrazów Zen ozdobią nie tylko salon lub sypialnię, ale mogą zawisnąć również w kuchni lub łazience.