Korek jest naturalnym i ekologicznym materiałem o wielu funkcjonalnych zaletach. Jeśli lubisz otaczać się przyrodą, koniecznie powinieneś rozważyć korkową ścianę lub tablicę jako dekorację w Twoim domu. Korek wycisza pomieszczenie, tłumi hałas, ale także stabilizuje temperaturę i wilgotność powietrza, co wpływa pozytywnie na mikroklimat panujący we wnętrzu. Dodatkowo, nie przyciąga kurzu i jest łatwy do utrzymania w czystości, dzięki czemu jest idealnym tworzywem dla alergików. W naszym sklepie znajdziesz wyjątkowe wzory tablic korkowych, dlatego prezentujemy Ci sześć pomysłów na to, jak można je wykorzystać.

1. Zdjęcia i pamiątki

Tablica korkowa to świetne miejsce na stworzenie kącika wspomnień. Możesz na niej przypiąć ulubione zdjęcia, pocztówki lub pamiątki. Każde spojrzenie na tablicę z pewnością wywoła uśmiech oraz pozytywne emocje. Taka dekoracja dopełni także aranżację wnętrza o bardzo osobisty i indywidualny akcent. Kompozycję na tablicy możesz łatwo zmieniać i aktualizować.

2. Tablica inspiracji

Tablice inspiracji i moodboardy to obecnie najmodniejszy sposób na porządkowanie myśli i poszukiwanie własnego stylu. Przyczepiaj wycinki z gazet czy ulubione cytaty, a także własne cele i marzenia, aby stworzyć motywujący do działania kolaż.

3. Przepisy kulinarne

A gdyby tak powiesić tablicę w kuchni i wykorzystać ją do przypięcia ulubionych przepisów? Dzięki temu nie musisz wertować kartek w poszukiwaniu potrzebnego Ci w danym momencie przepisu, a Twoja książka będzie zabezpieczona przed poplamieniem.Tablicę możesz też wykorzystać do tworzenia jadłospisu lub listy zakupów i na bieżąco dopisywać rzeczy, których brakuje w lodówce. To także sposób na udane i oszczędne zakupy!

4. Kalendarz i organizacja

Dzięki kolorowym karteczkom nigdy nie zapomnisz o najważniejszych rzeczach - wystarczy, że spojrzysz na wypełnioną nimi tablicę. Możesz także przypiąć kalendarz albo miesięczny planner. Nieopłacone rachunki albo urodziny przyjaciółki? Miej wszystko pod kontrolą! Sprawna organizacja to klucz do sukcesu!

tablica korkowa mapa świata
naklejka ścienna drogowskazy

Dokąd zmierzasz?

Naklejka ścienna
nr: 50150

zobacz

5. Edukacja

Tablica korkowa jest doskonałym gadżetem dla ucznia, wspomagającym szybsze przyswajanie wiedzy. Twoje dziecko może mieć pod ręką najpotrzebniejsze notatki, plan lekcji albo trudne definicje, których zapamiętanie stanowi problem. Do korka można też przyczepić tablicę Mendelejewa do nauki chemii, fiszki, by przyspieszyć naukę słówek w języku obcym, czy mapę świata lub kraju, by podnieść swoje umiejętności z zakresu geografii.

6. Mapa świata i podróżowanie

W ofercie naszego sklepu znajdziesz ogromną ilość wzorów z mapą świata, na której możesz zaznaczać odwiedzone przez Ciebie miejsca wraz z notatkami i zdjęciami lub wymarzone cele Twoich przyszłych podróży. Świat stoi przed Tobą otworem!

Najlepsze tablice korkowe w sklepie bimago