Połączenie czerni i bieli jest ponadczasowe i uniwersalne. W zależności od wyboru mebli i sprzętów, możemy we wnętrzu uzyskać nowoczesny charakter lub klimat retro. Proste linie, geometria i wykończenie o wysokim połysku dopełnią modernistyczne wnętrze, dodatki z pchlego targu wprowadzą styl vintage. Pamiętaj, że biały kolor optycznie powiększa wnętrze, a czarny je zmniejsza, więc warto wziąć to pod uwagę przy planowaniu aranżacji.

obraz Nowy Jork szkic taksówki
obraz Nowy Jork szkic taksówki

Spacer w Nowym Jorku

Obraz na płótnie
nr: 97877

zobacz

Aby ożywić czarno-białe wnętrze, można je uzupełnić o dodatki w jednym, wyrazistym kolorze. Świetnie będzie tutaj wyglądać żółć lub czerwień, szczególnie wybijające się na spokojnym tle. Zbyt duża ilość kolorów może wprowadzić chaos, dlatego pamiętaj o równowadze. Jako ścienną dekorację z kontrastowymi barwami polecamy obrazy z architekturą miejską. Możesz wybrać wersję fotograficzną lub przypominającą szkic (odnajdziesz je w naszym sklepie tutaj) - w zależności od pożądanego efektu.

naklejka na ścianę napis cytat motywacja
naklejka na ścianę napis cytat motywacja

Don't be timid...

Naklejka ścienna
nr: 64081

zobacz

fototapeta las czarno-biały
fototapeta las czarno-biały

Las cieni

Fototapeta
nr: 60527

zobacz

We wnętrzu tego typu świetnie będą prezentować się napisy. Jeśli masz niewiele miejsca, możesz wybrać małą grafikę oprawioną w ramę lub metalowy plakat. Świetną opcją będzie jednak poświęcenie im całej ściany. Dzięki temu możesz wyeksponować swój ulubiony cytat lub hasło, które motywuje Cię do działania. Inną opcją jest fototapeta z mapą świata sprawiająca wrażenie… narysowanej kredą! To niesamowicie oryginalna ozdoba bez dużego wysiłku i ryzyka zniszczenia rysunku.

Motyw natury genialne sprawdzi się w sypialni - pomoże uzyskać relaksujący klimat, ułatwiający zasypianie. Nałożenie na siebie czarno-białych odbitek daje trójwymiarowy i nieoczywisty efekt.

W aranżacji black & white warto poszaleć ze wzorami. Te geometryczne, jak pasy czy szachownica, warto wybrać w przypadku stylu nowoczesnego. Jeśli chcemy stworzyć aranżację retro, warto wykorzystać pepitkę - można ją umieścić na poduszkach, obiciach mebli czy dywanie.

tapeta czarno-biała kropki grochy
tapeta czarno-biała kropki grochy

Stylowe kropki

Tapeta
nr: 89690

zobacz

Jeśli szukasz niesztampowych rozwiązań, zastosuj ciekawe dekoracje z wykorzystaniem tapety na płaskich powierzchniach. Możesz ją przykleić na meblach, kontaktach, a nawet… schodach! Tapeta w czarne kropki jest zabawna i niezobowiązująca - jej ciekawe użycie może pokazać dowcipny charakter mieszkańców.

Wybierz czarno-białe dekoracje