Wiosna! Razem z przyrodą budzimy się z zimowego snu i nabieramy nowej energii. Dobrze, aby wnętrza, w których żyjemy na co dzień, również dopasowywały się do nas i naszego trybu życia. Jak ożywić aranżację domu lub mieszkania na wiosnę i tchnąć w nią nowego ducha?

jak ożywić wnętrze na wiosnę
aranżacja wnętrza w pastelowych odcieniach
obraz napis motywacyjny czarno-biały

Styl plakatu: Today II

Obraz na płótnie nr: 96903

zobacz

1. Kwiaty

Wiosną wyjątkowo postaw na rośliny, które natychmiast wprowadzą klimat tej pory roku do Twojego domu. W kuchni ustaw doniczki z ziołami - przygotowywane przez Ciebie dania też będą smaczniejsze dzięki świeżym i aromatycznym przyprawom. Jeśli nie jesteś zwolennikiem roślin doniczkowych, wykorzystaj cięte kwiaty. Możesz tworzyć z nich kompozycje, wstawiać do kolorowych wazonów lub nietypowych pojemników, jak szklanki czy butelki. Mile widziane będą też dekoracje z motywem roślinnym.

aranżacja salonu drewno zieleń
obraz vintage kwiaty motyle

Zapisane w kwiatach

Obraz na płótnie nr: 90486

zobacz

2. Zasłony i firany

Odsłoń okna na wiosnę. Ściągnij ciężkie zasłony i firanki, zastępując je bardziej delikatnymi i zwiewnymi tkaninami. Dzięki temu do wnętrza dostanie się więcej słonecznych promieni, rozjaśniając je i wprawiając domowników w dobry nastrój.

3. Kolory

Pozwól sobie na odrobinę szaleństwa w aranżacji! Wiosna kojarzy nam się z zielenią, więc warto ten kolor wprowadzić do domu - wystarczy zmienić poszewki poduszek, dołożyć koc lub narzutę. Świetnym pomysłem będzie też wprowadzenie mebla w bardzo żywym, energetyzującym kolorze, np. wygodnego fotela albo hokera. Wiosną zawsze sprawdzą się też dodatki w pastelowych odcieniach - to nigdy nie wychodzi z mody.

aranżacja sypialni fiolet
naklejka ścienna geometryczna trójkąty

Latające trójkąty

Naklejka ścienna nr: 95757

zobacz
aranżacja sypialni pastele motyw roślin liści
obraz na szkle akrylowym flamingi

Rodzina flamingów [Glass]

Obraz na szkle akrylowym nr: 98154

zobacz

4. Plakaty i obrazy

Plakat lub obraz potrafi kompletnie odmienić smutną ścianę, a przy okazji jest to dekoracja, którą bardzo łatwo zmienić. Nasz dom może się przemieniać wraz z porami roku małym wysiłkiem i niskim kosztem. Wiosną szczególnie polecamy motywy botaniczne - wprowadzą odrobinę świeżości, a aranżacja będzie wprost soczysta!

5. Wiosenne dekoracje

A może pozwolisz sobie popuścić wodze fantazji i na wiosnę wykonać własnoręczne dekoracje? Postaw na coś lekkiego i kolorowego! Inspiracje znajdziesz na naszym blogu w zakładce DIY.

Na wiosnę wybierz dekoracje z motywem roślinnym