Nie bez powodu mówi się, że podróże kształcą. Odwiedzanie nieznanych nam wcześniej miejsc pozwala nam zdobywać wiedzę w cenny sposób - przez doświadczenie. Poznawanie nowych kultur, smaków, języków, krajobrazów to kopalnia inspiracji. Nic więc dziwnego, że osób żądnych takich przygód nie brakuje. Jak według nas powinien wyglądać pokój zapalonego podróżnika?

Mieć świat u stóp

Pokój podróżnika nie może istnieć bez jednego, najważniejszego elementu - mapy świata! Bardzo cieszymy się, że w bimago możemy Ci zaproponować całą masę rozwiązań, które dopasujesz do indywidualnych potrzeb.

Jeśli zależy Ci na efektowności, wybierz fototapetę. W naszym sklepie znajdą coś dla siebie zarówno zwolennicy map fizycznych, jak i fani minimalizmu. Dzięki fototapecie na ścianie możesz mieć codziennie swój ulubiony widok, co będzie wzbudzać same pozytywne emocje. Subtelniejszym wyjściem będzie obraz - to dekoracja, która jest bardzo uniwersalna i nigdy się nie zdezaktualizuje.

A jeżeli chcesz stworzyć specjalny podróżniczy kącik, również mamy na to pomysł! Możesz oddzielić go od reszty pomieszczenia wymownym parawanem - wzór od razu zasugeruje, co może się za nim znajdować.

aranżacja pokoju dla podróżnika
fototapeta okno morze widok

Tropikalne marzenie

Fototapeta nr: 90523

zobacz
aranżacja pokoju dziecięcego
fototapeta morze fale

Bałwany morskie

Fototapeta nr: 97311

zobacz

Palcem po mapie

Udane wojaże trzeba wcześniej dobrze zaplanować. Do tego na pewno przyda się duży, kolorowy globus oraz… mapa-zdrapka, którą znajdziesz w sklepie bimago! Zaprojektowaliśmy ją specjalnie z myślą o osobach kochających podróże. Mapę przygotowaliśmy z dbałością o każdy detal oraz dodaliśmy do niej powiększony widok Europy, aby każde państwo było doskonale widoczne. Zdrapuj odwiedzone kraje, planuj kolejne podróże i zaznaczaj miejsca, dzięki dołączonym do zestawu naklejkom! Podpowiemy, że to świetny pomysł na prezent dla obieżyświata ;)

Życie na walizkach

Podróżnicze wnętrze powinno być pełne przydatnych i tematycznych dekoracji - ogromne pole do popisu dają nam walizki! Można je wykorzystać jako stolik kawowy czy półkę lub pudełko do przechowywania skarbów. A kiedy nadejdzie moment kolejnego odjazdu, chwycisz ją w rękę i zabierzesz w kolejny zakątek świata.

aranżacja pokoju dla podróżnika
kolorowa nowoczesna mapa świata

Światowy ekspresjonizm

Obraz na płótnie nr: 91199

zobacz

Pamiątki z podróży

Cóż, w pokoju podróżnika absolutnie nie może zabraknąć pamiątek, które są źródłem cudownych wspomnień i dowodem na odbyte wojaże. Drobne gadżety, figurki, naczynia czy dekoracje wyeksponuj na specjalnie do tego przeznaczonej półce, aby nie zaginęły wśród innych przedmiotów. Bilety czy monety możesz umieścić w słoju, a pocztówki w ramkach.

Twoje zdjęcia na tle pięknych krajobrazów to coś, co warto pokazać. Jeśli lubisz tworzyć moodboardy, wykorzystaj do tego tablicę korkową. W bimago znajdziesz nawet mapę na korku, dzięki której fotografie możesz dopasować do miejsca, z którego pochodzą! Jeśli szukasz więcej pomysłów na podróżniczą aranżację, skorzystaj z porad naszych dekoratorów wnętrz.

Udekoruj podróżniczy pokój mapą-zdrapką