tysiące produktów
wysoka jakość
łatwy montaż
program lojalnościowy

Ściana za kanapą to miejsce, które wymaga odpowiedniej aranżacji. Dzięki odpowiednio dobranym dekoracjom możesz nadać tej przestrzeni niebanalnego charakteru. W tym artykule przedstawimy kilka rozwiązań, które mogą zainspirować do zmiany we wnętrzu.

Ściana za kanapą jako dobre miejsce dla dekoracji ściennych

Urządzając salon czy pokój gościnny, warto wyeksponować jedną ze ścian - tak, aby wyglądała ona ciekawie i przykuwała uwagę naszych gości. Z przyczyn praktycznych wybór często pada na ścianę za kanapą: w tym miejscu bowiem z reguły rezygnujemy z półek czy mebli. Ponadto, przestrzeń ta jest wystarczająco duża, aby udekorować ją w sposób zgodny z naszymi preferencjami i adekwatny do konkretnego wnętrza. Oto kilka pomysłów na ścianę za kanapą.

pomysł na ścianę za kanapą
fototapeta las

Górski las (zielony)

Fototapeta nr: 126805

zobacz

Pomysł na ścianę za kanapą: fototapeta

Ciekawy pomysłem na ścianę za kanapą mogą być wielkoformatowe dekoracje ścienne w postaci fototapet. Rozwiązań w tym zakresie jest naprawdę sporo. Możesz postawić na wzór nawiązujący do stylistyki całego pomieszczenia. Jeśli jesteś miłośniczką lub miłośnikiem przyrody i w Twoim salonie pełno jest roślin doniczkowych, wykorzystaj fototapetę z motywem kwiatowym. W ten sposób doskonale podkreślisz klimat wnętrza. A może marzysz o dekoracji imitującej kamień, cegłę czy drewno? Takie rozwiązanie cieszy się obecnie ogromną popularnością. Jest doceniane z uwagi na niezwykły efekt dekoracyjny i mniejszy koszt, w porównaniu z rozwiązaniami wykorzystującymi prawdziwą cegłę, beton czy kamień. Dekoracja imitująca cegłę z pewnością pozwoli Ci stworzyć niezwykły klimat we wnętrzu. Jeśli chętnie wychodzisz poza schematy, imitacje materiałów naturalnych może okazać się strzałem w dziesiątkę!
Fototapeta umieszczona na ścianie za kanapą może także spełnić inną rolę - powiększyć optycznie wnętrze. Jeśli zatem czujesz, że Twoje wnętrze jest nieco klaustrostrofobiczne i chciałbyś zmienić nieco jego percepcję, warto wykorzystać tę właściwość wielkoformatowych dekoracji ściennych. Ważną rolę odgrywa tutaj wybór motywu. W celu optycznego powiększenia wnętrza najlepiej wybrać pejzaże - mogą to być różnego rodzaju widoki górskie czy zdjęcia plaż, a także panoramy miast. Widok rozciągający się gdzieś daleko na horyzoncie znakomicie sprawdzi się w tej roli, a jednocześnie nie przytłoczy Twojego pomieszczenia. W każdym razie, nie musisz ozdabiać fototapetą całej ściany - zawsze możesz ograniczyć się do wybranego fragmentu ściany!

Pojedynczy obraz lub galeria sztuki

Obrazy to bardziej tradycyjne dekoracje niż fototapety. Sprawdzą się zarówno we wnętrzu klasycznym, jak i w nowoczesnych aranżacjach. Wybór motywu zależy od preferencji i oczekiwanego efektu. Możliwości jest naprawdę sporo. Możesz postawić na kolorowe motywy, które ożywią wnętrze i przełamią nudę monochromatycznej przestrzeni. Sprawdzi się tutaj ciekawy pejzaż albo motyw roślinny. W bardzo nowoczesnym, minimalistycznym wnętrzu na pewno warto wykorzystać eleganckie obrazy w wersji czarno-białej. Dekorując ścianę za kanapą, możesz wybrać jeden obraz w większych rozmiarach lub postawić na połączenie kilku obrazów, najlepiej powiązanych tematem lub kolorystyką. Tworząc samodzielnie galerię sztuki złożoną z większej liczby dekoracji, nie tylko upiększysz ścianę, ale dasz też wyraz własnej inwencji i zaskoczysz pozytywnie swoich gości.

Plakaty jako pomysł na ścianę za kanapą

Nowoczesnymi i bardzo praktycznymi dekoracjami ściennymi są plakaty. Paleta motywów jest ogromna. Na uwagę zasługują z pewnością plakaty z napisami i cytatami. Może to być zabawna sentencja, cytat nawiązujący do funkcji pomieszczenia, czy też sentencja motywująca. Jako pomysł na ścianę za kanapą sprawdzą się też, oczywiście, bardziej uniwersalne motywy. Plakaty przedstawiające pejzaże wniosą do wnętrza piękno przyrody i stworzą w Twoich czterech ścianach atmosferę sprzyjającą relaksowi.

Naklejka na ścianie za kanapą

Bardziej subtelną dekoracją jest naklejka ścienna. Naklejki sa bardzo proste w użyciu i pozwalają w szybki sposób uzyskać ciekawy efekt, bez konieczności przeprowadzania skomplikowanych i pracochłonnych zabiegów oraz ponoszenia dużych nakładów finansowych. W bogatej palecie wzorów z pewnością znajdziesz motyw, który będzie dobrze prezentował się na ścianie za kanapą. Co więcej, możesz wykorzystać jedną naklejkę z ciekawym wzorem lub stworzyć kompozycję złożoną z większej liczby dekoracji ściennych. Warto puścić wodze fantazji!

pomysł na ścianę za kanapą
fototapeta cegła mur

Mury pamięci

Fototapeta nr: 65550

zobacz
pomysł na ścianę za kanapą
naklejka ścienna kwiaty

Sublime fragrances: pink tulips

Naklejka ścienna nr: 90692

zobacz

 

Pusta ściana za kanapą napawa Cię smutkiem i szukasz sposobu, aby ją zagospodarować? Mamy nadzieję, że zainspirujesz się możliwościami jakie stwarzają dekoracje ścienne.

Wybierz obraz na ścianę za kanapą