We współczesnych wnętrzach drzwi nie są już wyłącznie przymusowym elementem wyposażenia. Aranżując pomieszczenia, dobiera się drzwi w taki sposób, aby jak najlepiej współgrały one z pozostałymi elementami wystroju. Czasem próbuje się dopasować je do wyglądu podłogi, do okien czy mebli, z różnym skutkiem. W wielu przypadkach trudno jest jednak zachować spójność wystroju, dlatego wiele osób decyduje się na zamaskowanie drzwi w ścianie pokoju. Sprytne ukrycie drzwi w ścianie może przynieść Ci wiele korzyści, zarówno z estetycznego, jak i praktycznego punktu widzenia. Dzięki zamaskowanym drzwiom Twoje wnętrze stanie się bardziej spójne. W przypadku pomieszczeń o małej powierzchni takie rozwiązanie pomoże Ci optycznie powiększyć pomieszczenie: drzwi będą wtapiać się w sąsiadujące ściany i wyposażenie wnętrza, nie dzieląc jednocześnie przestrzeni.

jak zamaskowac drzwi
fototapeta drewno

Drewniany płotek

Fototapeta nr: 61038

zobacz

Jak zamaskować drzwi w ścianie - pomysły

Ukrycie drzwi w ścianie nieraz nie jest proste, szczególnie w przypadku wnętrz o małej kubaturze, w których trzeba pomieścić wiele zamykanych przejść do innych pomieszczeń. W każdym przypadku jednak można znaleźć różne efektowne rozwiązania, które nie wymagają przeprowadzania skomplikowanych operacji ani ponoszenia dużych nakładów finansowych. Liczy się tutaj przede wszystkim Twoja kreatywność. Możesz pokusić się po prostu o pomalowanie drzwi tą samą farbą, co ściany. Innym pomysłem na zamaskowanie drzwi może być także zasłonięcie ich regałem, o ile dysponujesz odpowiednio dużą przestrzenią.
Jeśli zdecydujesz się na wykorzystanie regału, warto upewnić się, czy mebel jest wystarczająco głęboki i czy jego wysokość jest większa niż wysokość drzwi. Możesz także zastosować wbudowany regał, który zamyka się i otwiera razem z drzwiami. To bardzo oryginalne rozwiązanie, którego dodatkowo pozwala zaoszczędzić przestrzeń dzięki połączeniu dwóch funkcji: przechowywania książek oraz otwierania i zamykania przejścia pomiędzy pomieszczeniami. Do zamaskowania drzwi możesz posłużyć się także lustrem. To pomysł dla tych, którzy chcą ukryć drzwi za bardziej dekoracyjnym elementem wystroju lub nadać im nowe zastosowanie. Takie rozwiązanie polecane jest szczególnie w aranżacji przedpokoju czy korytarza.

Parawany i zasłony

Jeśli szukasz pomysłu na to, jak zamaskować drzwi w ścianie pokoju, z pomocą mogą przyjść Ci także parawany – dodatki do wnętrz łączące w sobie walory praktyczne z dekoracyjnymi. Parawany przydadzą się przede wszystkim do zasłonięcia drzwi, które są rzadko używane. Obecnie można znaleźć nowoczesne, bardzo oryginalne parawany pasujące do wnętrz o bardzo różnorodnej stylistyce, pasujące do różnych aranżacji. Jeśli nie zależy Ci na bardzo eleganckim rozwiązaniu aranżacyjnym, możesz sięgnąć po zasłony w dużych rozmiarach, które pozwolą Ci zamaskować drzwi w szybki i prosty sposób. Dzięki stworzysz wrażenie, że za zasłoną znajduje się okno, a nie drzwi. Aby powiesić zasłonę, wystarczy zamontować odpowiednio dobrane karnisze. Przy wyborze zasłony postaw na żywe, radosne wzory i kolory, które będą jednocześnie dostosowane do stylu aranżacji.

Dekoracje ścienne jako sposób na ukrycie drzwi

Jeśli zastanawiasz się, jak zamaskować drzwi w ścianie w bardzo efektowny i oryginalny sposób, strzałem w dziesiątkę będą dekoracje ścienne. Decydując się na taki zabieg, zamiast ukrywać drzwi, zamienisz je w niebanalne dzieło sztuki. W roli dekoracji osłaniającej drzwi znakomicie sprawdzi się nowoczesna fototapeta lub tapeta. Dzięki niebanalnemu motywowi wnętrze dodatkowo nabierze niezwykłego charakteru. Możliwości w zakresie wyboru wzoru co niemiara – liczą się tutaj Twoje preferencje, ale warto też mieć na uwadze kolorystykę wnętrza i styl aranżacji. Możesz postawić na ciekawą kompozycję geometryczną, abstrakcję, pejzaż lub tapety imitujące naturalne materiały takie jak drewno, beton, kamień i cegła. Dobrym rozwiązaniem będzie także fototapeta 3D, która powiększy optycznie wnętrze. Jako dekorację na drzwi możesz wykorzystać także nowoczesne plakaty.

jak zamaskowac drzwi
tapeta cegła biała

Wapienna mozaika

Tapeta nr: 126209

zobacz
jak zamaskowac drzwi
tapeta liscie

Liście w nocy

Tapeta nr: 108062

zobacz

Drzwi jak ściana – rozwiązanie do różnych wnętrz

Drzwi ukryte w ścianie to rozwiązanie, które może znaleźć zastosowanie w pomieszczeniach o różnych funkcjach. W sypialni możesz pomysłowo ukryć wejście do łazienki lub garderoby, w salonie – przejście do gabinetu, zaś w kuchni – wejście do spiżarni.

Drzwi ukryte w ścianie to sprytny zabieg w aranżacji wnętrz, który może przynieść wiele korzyści. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki zainspirują Cię do zmiany w aranżacji i pomogą w poszukiwaniu własnych, efektownych rozwiązań w tym zakresie!

Wybierz tapetę z efektem cegły