tysiące produktów
wysoka jakość
łatwy montaż
program lojalnościowy

Styl skandynawski na dobrze zadomowił się w naszych przestrzeniach. Zachwyciły nas jego ponadczasowe formy, funkcjonalny design i piękno ukryte w prostocie. Projektanci w poszukiwaniu nowej jakości, stale próbuję łączyć go z innymi stylami, mniej lub bardziej udanie … jedno połączenie skradło serca nie tylko projektantom, ale i milionom ludzi na świecie, stając się globalnym trendem — Japandi. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, dlaczego fuzja stylu skandynawskiego z japońskim zasługuje na szczególną uwagę.

Japandi
plakat bukiet

Polny bukiet

Plakat nr: 117570

zobacz
obraz abstrakcja

Rachityczna gałązka

Obraz na płótnie nr: 131672

zobacz

Japan+Scandi czyli jak urządzić oryginalne wnętrze?

  • Proste formy
   Zarówno linearne, jak i opływowe, najważniejsze by nawiązywały do natury. Organiczne kształty sprawiają, że wnętrze nabiera rytmu i harmonii, a my czujemy się komfortowo i bezpiecznie.
  • Ograniczone dodatki
   To istotna cecha, która jednoczy styl skandynawski i japoński — istota tkwi w prostocie. Wybieraj więc świadomie dodatki, które mają znaleźć się w Twoim wnętrzu. Postaw na naturalne i niepowtarzalne dekoracje, np. ręcznie robioną misę, czy wazon w stylu Kintsugi.
  • Naturalne materiały
   Drewno, bambus, len, bawełna, rattan tworzą ducha tego stylu. Warto zainwestować w meble z tych właśnie materiałów, ponieważ posłużą nam na lata, a dodatkowo będą pięknie zmieniać się z czasem.
  • Wolna przestrzeń
   We wnętrzach utrzymanych w tej estetyce tak zwana „pusta przestrzeń” jest wysoce pożądana, nie zapełniaj więc każdego skrawka podłogi czy ściany meblami i dodatkami, pozwól sobie na odrobinę pustki, a zobaczysz, jak bardzo polepszy się Twoje samopoczucie. W takim otoczeniu łatwiej będzie Ci wyeksponować i cieszyć się już posiadanymi dekoracjami.
  • Funkcjonalność
   Szczególnie w skandynawskich wnętrzach ta cecha jest zasadnicza. Formy mebli są tu podyktowane przez funkcje, jakie powinny spełniać. Skandynawskie wzornictwo jest świadome potrzeb człowieka i spełnia również te często pomijane, jak potrzeba obcowania z naturą.
  • Stonowana kolorystyka
   W stylu Japandi, w odróżnieniu od typowego Scandi, dominują ciepłe, ziemiste barwy. Wystarczy już sterylnej bieli we wnętrzach, teraz czas na kolor! Piaszczyste beże, żółte ochry, ciepłe sieny sprawdzą się idealnie, jeśli zależy nam na przytulnym, spokojnym i modnym wnętrzu.

styl japandi
plakat abstrakcja

Wysoka kolumnada

Plakat nr: 134355

zobacz
plakat abstrakcja

Kręgi na plaży

Plakat nr: 134330

zobacz
plakat abstrakcja

Tańczące kwiaty

Plakat nr: 134351

zobacz

Kolekcja Bimago — Japandi — prosty sposób na harmonijne wnętrze

Nasza najnowsza kolekcja powstała nie tylko z zamiłowania do aktualnych trendów, lecz również jako hołd dla stylu skandynawskiego i japońskiego zarazem, oraz jako odpowiedź na narastającą potrzebę harmonijnych wnętrz, w których znajdziemy wytchnienie po gorączkowym pędzie dnia. Nasza kolekcja jest przepełniona dalekowschodnim spokojem i północną estetyką. Znajdziesz tu reinterpretacje klasycznych motywów japońskich, abstrakcyjne obrazy zen, minimalistyczne plakaty, geometryczne grafiki i fototapety w organiczne wzory. Całość utrzymana jest w spójnej kolorystyce, zgodnej ze stylem nordyckim i japońskim, dzięki czemu możesz swobodnie dobierać do siebie dekoracje, nie martwiąc się o koherencję wybranych produktów. Kolekcję wypełniają ciepłe, przydymione odcienie bursztynu, brązu, przytulne beże i szarości, przełamane karminową czerwienią, soczystym oranżem i podkreślone klasyczną czernią.
Galeria plakatów w tym stylu to świetna okazja do nadania wnętrzu indywidualnego wymiaru. Takie rozwiązanie sprawdzi się w szczególności na małym metrażu, gdzie wolnostojące dekoracje mogłyby okazać się kłopotliwe. Styl ten nie lubi bowiem nadmiaru, dlatego lepiej pozostawić cenne miejsce na podłodze i meblach wolne, by przestrzeń sprawiała wrażenie lekkiej i czystej, a wykorzystać zazwyczaj pomijane miejsce na ścianie, które skrywa ogromny potencjał dekoracyjny. Dla zwolenników minimalizmu, którzy podchodzą do wszelkich dekoracji z dużą rezerwą, polecamy abstrakcyjny plakat lub obraz w ramie w dużym formacie. Pojedyncza dekoracja znacząco ociepli wygląd Twojego wnętrza, a w dodatku nie musisz jej nawet zawieszać, wystarczy oprzeć ją o ścianę.

styl japandi
obraz abstrakcja

Granica równowagi

Obraz na płótnie nr: 130507

zobacz
styl japandi
plakat szkic twarz

Zalotny Pieprzyk

Plakat nr: 130828

zobacz

Mniej znaczy więcej

Japońska myśl dekorowania wnętrz jest silnie związana z buddyzmem Zen, według tej filozofii nie należy przywiązywać zbyt dużej wagi do posiadanych rzeczy materialnych, wszystko jest tymczasowe i przemija, a raczej skupić się na kontemplacji momentu, również przestrzeń, w której przebywamy, powinna zapraszać właśnie do tego — cieszenia się pięknem chwili. Nadmiar rzeczy mógłby odciągać nas od tego, co istotne, warto więc ograniczyć ilość przedmiotów i zostawić sobie miejsce na oddech, także ten duchowy.

Hyggelig czy Wabi-Sabi? Wybierz oba i ciesz się harmonijnym wnętrzem w stylu Japandi! Już wiesz jak w szybki i prosty sposób urządzić estetyczną przestrzeń, czerpiąc inspiracje z tego, co najlepsze w stylu skandynawskim i japońskim. Daj się zaskoczyć nieoczywistym połączeniom!

Wybierz dekorację ścienną w stylu japandi