Pod koniec każdego roku Instytut Pantone wybiera kolor, który stanie się barwą przewodnią kolejnych dwunastu miesięcy. W 2016 roku wyjątkowo towarzyszyły nam dwa pastelowe odcienie - róż Rose Quartz oraz błękit Serenity (więcej na ich temat dowiesz się z artykułu na naszym blogu tutaj).

Greenery

Tegoroczny wybór Pantone okazał się sporym zaskoczeniem. Greenery to połączenie ciemnej zieleni i żółci, które nie jest szczególnie popularne, raczej stanowi tło dla innych barw. Kolor soczystej zieleni przywodząc na myśl wiosnę, młode liście i świeżość, kieruje nas nie tylko w stronę przyrody, ale również ku innowacji, odnowie i energii. Silnie odnosi się do zdrowego stylu życia - czerpania z natury, wzmocnienia organizmu, witalności, ale też poszukiwania swoich pasji.

Greenery posiada znaczenie symboliczne: ma być odpowiedzią na obecne wydarzenia na arenie światowej, podziały społeczne i pragnienie zmian, ma oznaczać “nowy początek” dzięki swojej świeżości i pozytywnym skojarzeniom, które wywołuje. Według Instytutu Pantone nawiązuje do piękna i jedności, które można odnaleźć w naturze. Odcień Greenery będzie więc doskonale komponować się z kolorami ziemi.

Naturalnie!

Wybór koloru Greenery to idealny pretekst do tego, aby w naszych mieszkaniach otoczyć się zielenią - nie tylko w postaci wnętrzarskich dodatków, ale przede wszystkim żywych roślin. Ich obecność pozytywnie wpływa na nasz nastrój oraz zdrowie. Rośliny produkują dużo tlenu, zwiększają wilgotność powietrza, a nawet oczyszczają je ze szkodliwych substancji - mają więc istotny wpływ na jakość powietrza, którym oddychamy. Pozwalają odpocząć oczom, co jest szczególnie ważne dla osób dużo pracujących przed komputerem. Wytwarzają zapachy, które mogą w różny sposób oddziaływać na nasz organizm - relaksować, uspokajać czy pobudzać do działania. Kwiaty nigdy nie wychodzą z mody!

Zainspiruj się z bimago - obrazy, naklejki i fototapety w odcieniu Greenery

Projektanci już prześcigają się w pomysłach na wykorzystanie żywej zieleni Greenery. Również bimago chciałoby Ci podsunąć kilka pomysłów na energetyzującą aranżację wnętrz :)

Wiosnę można mieć w domu cały rok! Właśnie taki klimat wprowadzi obraz z delikatnymi kwiatkami na tle zieleni. Budząca się do życia przyroda to bardzo kojący widok. W białym wnętrzu odcień ten dodaje świeżości i tworzy niebanalne zestawienie. Warto też kolor ten powtórzyć w pomieszczeniu kilka razy przy różnych dodatkach - wystarczyło przy biurku postawić zielone krzesło, a na komodzie przykleić taśmę ułożoną w geometryczny wzór, aby aranżacja nabrała spójnego, ale i nowoczesnego charakteru. Jesteśmy pewni, że w takim wnętrzu zarówno praca, jak i odpoczynek będą równie efektywne!

Inna nasza propozycja również czerpie z natury i nawiązuje do filozofii koloru roku 2017 - kształt plastrów kiwi jest niesamowicie ciekawym motywem! Kiwi to owoc, w którym łączy się słodycz i kwaśność, przez co jest orzeźwiający i nieoczywisty. Jego interesująca struktura to doskonały pomysł na wzór fototapety - w naszej aranżacji stanowi ona świetne tło dla kanapy w neutralnym odcieniu!

Nie zapominamy o pokojach dla dzieci, które również zasługują na stylową aranżację! Naklejki na ścianę nie są inwazyjną dekoracją, dlatego wnętrze może się zmieniać wraz z dorastaniem Twojej pociechy. Mają one również inne zalety: mogą pomóc dziecku w opanowaniu kolorów czy nazw zwierząt w różnych językach. Co powiesz na uroczego krokodyla nad dziecięcym łóżeczkiem?

Kolor zielony wiążemy ze spokojem i harmonią, które każdy z nas pragnie mieć w domowym zaciszu. Pięcioczęściowy obraz w naszej aranżacji gra pierwsze skrzypce - powieszony nad stołem wskazuje, że to centralne miejsce w domu, a czas spędzony przy nim z rodziną jest najważniejszy.

Dbałość o przygotowanie stołu (sprawdź nasz artykuł o poprawnym nakrywaniu stołu) wskazuje, że właściciel mieszkania z naszej aranżacji jest wielbicielem dobrej kuchni oraz wybornych trunków, które potrafią dopełnić danie. Wystrój wnętrza zawsze powinien oddawać charakter jego mieszkańców, dlatego w tej jadalni doskonale sprawdzi się fototapeta z zielonymi butelkami - w sam raz dla konesera wina!

Wybierz dodatki w kolorze roku Greenery