Na naszym blogu radzimy, jak urządzić mieszkanie, by było modne i funkcjonalne, ale w Twoim domu najważniejsza jesteś właśnie Ty :) Jakie są według nas trendy wnętrzarskie na 2018 rok? Zdradzimy Ci kilka pomysłów, które być może zainspirują Cię do małej metamorfozy, ale najważniejsza zasada pozostaje niezmienna - w Twoim wnętrzu masz czuć się sobą!

Wnętrza skrojone na miarę

W swoim życiu przechodzimy przez różne etapy, wraz z którymi zmieniają się nasze priorytety. Być może zaczynasz od kawalerki, która jest jednocześnie salonem, jadalnią i sypialnią. Być może rozpoczynasz pracę na własny rachunek i potrzebujesz miejsca na tony papierów. A może w Twoim domu pojawiły się dzieci i musisz znaleźć dla nich własną przestrzeń na kilkudziesięciu metrach kwadratowych? Wnętrze musi się dopasowywać do jego mieszkańców i spełniać wiele funkcji jednocześnie. Wcale nie trzeba zamykać się ścianami - otwarte przestrzenie z wyodrębnionymi strefami mogą być praktyczne i jednocześnie integrować domowników. W salonie możemy pracować, uczyć się, bawić i wspólnie spędzać czas. Swoboda i mobilność to ważne hasła towarzyszące urządzaniu wnętrz. W bimago też o tym myślimy - praktyczne parawany czy naklejki, które łatwo usuniesz ze ściany, pozwalają na szybką i łatwą zmianę przestrzeni.

trendy wnętrzarskie 2018 modne wnętrza
obraz czarno-biały zwierzęta zebry

Miłość w czerni i bieli

Obraz na płótnie
nr: 49471

zobacz

fototapeta czarno-biała zebra

Biała w czarne paski

Fototapeta
nr: 61344

zobacz

trendy wnętrzarskie 2018 modne wnętrza
naklejka ścienna napis keep calm

Keep calm...

Naklejka ścienna
nr: 58000

zobacz

fototapeta nowoczesna 3d

Biała pajęczyna

Fototapeta
nr: 90597

zobacz

Black & white

Czerń i biel to ponadczasowa klasyka, która zawsze jest na miejscu, która zawsze się sprawdza i która pasuje do każdego wnętrza. Stwórz we wnętrzu uniwersalną bazę, a wnętrze możesz odmieniać na setki sposobów dzięki dodatkom. Szczególnie jeśli nie lubisz nudy lub jeśli preferujesz proste rozwiązania. Możesz być zawsze na czasie, nie śledząc trendów :)

trendy wnętrzarskie 2018 modne wnętrza
obraz statek morze

Urokliwy port

Obraz na płótnie
nr: 97958

zobacz

Slow life

Weź głęboki oddech i zwolnij. Dom powinien być dla Ciebie oazą spokoju, nawet jeśli czasem musisz w tej samej przestrzeni pracować lub zmagać się z problemami. Wprowadź do swojego wnętrza dużo zieleni, kup wygodną kanapę i odsłoń okna, by wpadało do niego dużo słońca. Znajdź czas na czytanie, ćwiczenia i wspólny wieczór z rodziną. Dobrze urządzone wnętrze to takie, w którym Ty czujesz się bezpiecznie.

trendy wnętrzarskie 2018 modne wnętrza
obraz banksy małpa

The Thinker Monkey (Banksy)

Obraz na płótnie
nr: 94909

zobacz

trendy wnętrzarskie 2018 modne wnętrza
fototapeta wiejska country skóra sierść krowa

Skóra krowy

Fototapeta
nr: 61007

zobacz

Loftowy szyk

Wnętrza w stylu industrialnym to prawdziwy hit tego roku! Duża przestrzeń, dużo światła i… dużo możliwości! Cegła, beton, metal i drewno stworzą naturalną, prostą, ale jednocześnie efektowną kompozycję. Loftowe przestrzenie zachowują klimat starych, pofabrycznych miejsc lub kamienic, a zarazem są nowoczesne i gustowne. Styl loftowy był dobry w XX wieku, ale w XXI odnalazł się równie doskonale.

Powrót do tradycji

Urządzając nawet nowoczesne wnętrza, nie możemy zapominać o tradycji, dzięki której pamiętamy, kim jesteśmy. Nowoczesne wnętrze nie musi być surowe i zimne, lecz może mieć sporo ciepła, rodzinnych pamiątek i zupełnie nieoczywistych dekoracji. “Jak u babci” nie musi świadczyć o starych, niepraktycznych rozwiązaniach, lecz czerpaniu z tego co najlepsze i sprawdzone. Mieszanka nowoczesności z tradycją może być naprawdę wybuchową mieszanką! Proste kształty i ornamentalne zdobnictwo, vintage’owe meble z odrobiną szalonego koloru… Pamiętaj, że kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana!

Chcesz poznać inne trendy wnętrzarskie na 2018 rok? Zajrzyj do naszego katalogu.

trendy we wnętrzach na 2018 rok

Dekoracje, które wpiszą się w każdy trend