To niedzielne śniadanie będzie wyjątkowe i bardziej uroczyste niż zwykle, dlatego stół wymaga odpowiedniej oprawy, aby wprowadzić wielkanocną atmosferę. Prezentujemy kilka pomysłów na wielkanocne ozdoby - będą to propozycje pełne kolorów, wiosennej świeżości i energii. Mamy nadzieję, że nasze patenty zainspirują Cię do stworzenia własnych dekoracji!

Skorupkowe doniczki

Wiosna i Święta Wielkanocne kojarzą się z budzeniem się do życia, dlatego kwiaty i rośliny będą idealną dekoracją! Aby nadać ozdobom wielkanocnego akcentu, rośliny umieściliśmy w skorupkach po jajkach. W jednej z naszych propozycji wykorzystaliśmy rzeżuchę: możesz ją zasiać na ligninie lub zwyczajnie w ziemi, można ją także zastąpić trawą - jednak w tym przypadku potrzeba będzie więcej czasu na wykiełkowanie. Drugą opcją jest stworzenie ze skorupek wazonów, w których umieściliśmy kwiatowe kompozycje - do bieli i pastelowego różu dodaliśmy wyrazisty akcent w postaci fioletu. Aby było ciekawiej, ożywiliśmy skorupki, dorysowując im śpiące twarze.

Jajka farbowane… ryżem!

Jeśli poszukujesz prostego i efektownego sposobu na pokolorowanie jaj do wielkanocnego koszyka, wykorzystaj patent z ryżem i barwnikiem spożywczym.

Do pudełka z przykrywką wsyp pół torebki ryżu (niegotowanego!), dodaj kilka kropel barwnika i włóż jajka do pudełka. Następnie zamknij dokładnie pudełko przykrywką i potrząsaj nim tak długo, aż uzyskany efekt będzie zadowalający. Dzięki takiemu sposobowi skorupki nie są jednolicie pomalowane, lecz mają ciekawy, nieregularny wzór.

Słodka palma

Jeśli nie udało Ci się zdobyć wierzbowej gałązki, nic straconego - możesz w kilkanaście minut stworzyć kolorową wielkanocną palmę pełną… słodkości! Będziesz do tego potrzebować zwykłych gałązek, pistoletu z klejem na gorąco, a także jelly beans - to słodycz na pograniczu cukierków i żelków. Ma ciekawe kolory, a nawet struktury. Klejem na gorąco przyklej cukierki do gałązek, a następnie wstaw je do wazonu - kompozycję możesz uzupełnić gałązkami z zielonymi liśćmi.

Jajeczny świecznik

Świeczki to bardzo klimatyczny dodatek, który sprawdzi się w dekoracji stołu na każdą okazję. W Wielkanoc warto jednak zwykłą świeczkę zastąpić jajkiem :) Do wykałaczek przywiąż mulinę, a następnie umieść konstrukcję w skorupce - mulina posłuży za knot świeczki. W garnku rozpuść wosk - możesz do tego wykorzystać resztki świeczek. Wlej gorący wosk do skorupek, poczekaj aż ostygnie. Teraz możesz zapalić świeczkę i cieszyć się jej blaskiem na wielkanocnym stole.

Udekoruj dom na Wielkanoc