Recykling to nie tylko sposób na zmniejszenie ilości bezużytecznych śmieci. Zamiast coś po prostu wyrzucić, możemy to wykorzystać do kreatywnego i oryginalnego projektu. Ze zwykłych puszek stworzyliśmy organizer, który możesz postawić na biurku lub toaletce. Doskonale sprawdzi się do przechowywania drobiazgów: długopisów i ołówków, kosmetyków, pędzli, a nawet biżuterii! Prezentujemy aż trzy pomysły na to, jak przekształcić zwykłą puszkę w designerski dodatek!

Najprostszym patentem jest pomalowanie puszki farbą w sprayu w ulubionym kolorze. Aby nie było zbyt nudno, dodaliśmy kokardę ze sznurka jutowego i ozdobiliśmy ją drewnianymi koralikami. Puszka nadal zachowała lekko surowy i industrialny charakter.

Drugi pomysł to przyklejenie do puszki ozdobnego papieru za pomocą kleju Magic. My wykorzystaliśmy w tym celu torebkę prezentową, bo użyty w niej papier jest zdecydowanie grubszy niż w przypadku zwykłego papieru do pakowania prezentów. Dzięki temu nie musimy się martwić o przedarcie czy nieestetyczne wygniecenie podczas klejenia.

Ostatnią puszkę ozdobiliśmy zwykłym sznurkiem jutowym, który również przykleiliśmy za pomocą kleju Magic. W takiej formie będzie się prezentować bardzo minimalistycznie, my postanowiliśmy dodać odrobinę błysku przy pomocy srebrnych, brokatowych gwiazdek.

Wybierz najlepsze dekoracje do swojego domu