tysiące produktów
wysoka jakość
łatwy montaż
program lojalnościowy

Jednymi z elementów wnętrza, które mają ogromny wpływ na panujący w nim klimat są dekoracje ścienne. Niestety, bardzo często rezygnuje się z nich ze względu na konieczność wiercenia w ścianach nieestetycznych dziur. Istnieje jednak wiele sposobów na to, by ominąć ten proces. Dowiedz się, jak powiesić obraz na ścianie bez wiercenia i nadać swojemu pomieszczeniu wyjątkowego klimatu.

Obraz na ścianę bez wiercenia – jak to zrobić?

Decydując się na dekoracje ścienne we wnętrzu, nie trzeba tworzyć w ścianie nieestetycznych dziur. Dostępne na rynku rozwiązania pozwalają na powieszenie obrazów czy plakatów bez konieczności użycia młotka czy wiertarki. Zaletą korzystania z tego typu produktów jest możliwość niemal natychmiastowej zmiany aranżacji obrazów na ścianach dosłownie w każdym momencie. Rozwiązania te umożliwiają szybkie przewieszanie obrazów, a w przypadku pomyłki możliwość bezszkodowego korygowania miejsca ich zawieszenia. Dzięki temu możesz stworzyć przemyślaną i dopracowaną niemal do perfekcji galerię obrazów, w której najważniejsza jest właściwa wysokość, a często także symetria. Jeżeli zastanawiasz się, jak powiesić obraz na ścianie bez wiercenia, koniecznie zapoznaj się z naszymi pomysłami!

jak powiesić obrazy bez wiercenia
plakat abstrakcja

Kamienna kompozycja

Plakat nr: 134329

zobacz

Rzepy samoprzylepne

Pierwszym sposobem na powieszenie obrazów na ścianie bez wiercenia jest zastosowanie dostępnych na rynku rzepów samoprzylepnych. Najczęściej dostępne są one w formie taśmy. Z jednej strony znajduje się rzep, druga strona jest samoprzylepna. Mechanizm działania tego typu produktu jest bardzo prosty. Jedną część rzepa mocuje się do ściany, a drugą do obrazka. Kolejnym krokiem jest połącznie ze sobą rzepów. Zaletą niewątpliwie jest szybki montaż, łatwe usuwanie oraz trwałe mocowanie. Ponadto rzepy nie niszczą ściany – nie pozostawiają na niej żadnych śladów po usunięciu. Tego typu produkt sprawdza się przede wszystkim do lekkich obrazów czy plakatów.

Kleje

Klej to jedno z najbardziej oczywistych rozwiązań. Pozwala na trwałe przymocowanie dekoracji niemal do każdej powierzchni. Wysokiej jakości kleje cechują się odpornością na wodę czy wysoką temperaturę, więc bez problemu można używać ich w pomieszczeniach, w których panuje duża wilgotność, np. w kuchni czy łazience.
Dzięki klejom bez problemu można przymocować do powierzchni ściany zdecydowanie cięższe obrazy czy plakaty. Na rynku dostępne są produkty, które są w stanie wytrzymać ciężar nawet 35 kg. Kleje cechują się doskonałą przyczepnością i elastycznością. Decydując się jednak na tego typu rozwiązanie należy mieć na uwadze fakt, że usunięcie kleju może być problematyczne.

Haczyki samoprzylepne

Haczyki samoprzylepne to chyba najtańszy sposób na powieszenie obrazu. Na rynku można kupić je już za zaledwie kilka złotych. Są to produkty wykonane z lekkiego tworzywa, które posiadają warstwę samoprzylepnego kleju. Ich montaż polega na usunięciu paska zabezpieczającego z warstwy samoprzylepnej i dociśnięciu go do powierzchni.
Decydując się na zakup tego typu akcesoriów warto wziąć pod uwagę wagę obrazów, które zamierza się na nich umieścić. Z lekkimi dekoracjami bez problemu poradzą sobie haczyki z lekkiego tworzywa, jednak przy cięższych obrazach lepiej wybrać haczyki metalowe, które dodatkowo posiadają specjalną blokadę zabezpieczającą przed zrzuceniem.

jak powiesić obrazy bez wiercenia
plakat sylwetka

Leżąca bogini

Plakat nr: 134202

zobacz
plakat morze

Lofoty 08

Plakat nr: 131987

zobacz

Taśmy magnetyczne

Zaletą taśmy magnetycznej jest jej trwałość oraz elastyczność. Bez problemu można dopasować potrzebną długość i szerokość. Sprawdza się zarówno na płaskich, jak i nieregularnych powierzchniach. Do taśmy magnetycznej można przymocować jedynie metalowe elementy, dlatego decydując się na tego typu produkt warto zadbać o metalową ramę obrazu. Taśma magnetyczna sprawdzi się także w przypadku chęci uporządkowania narzędzi w garażu czy też drobnych metalowych elementów w kuchni.

Taśmy klejące

Na rynku dostępny jest również szeroki wybór taśm klejących przeznaczonych do montażu różnego rodzaju elementów. Do wyboru są taśmy jednostronne i dwustronne. Polecane są do lekkich przedmiotów, dlatego będą idealne dla obrazów czy plakatów bez ram. Bez problemu przymocujesz papierowe dekoracje do niemal każdej powierzchni. Przy wyborze należy jednak zwrócić uwagę na szerokość, a przede wszystkim przeznaczenie taśmy.
Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie taśm klejących washi tape. To japońskie taśmy dekoracyjne, które wykonane zostały z papieru ryżowego. Duży wybór pozwala na idealne dopasowanie ich do aranżacji wnętrza. Świetnie sprawdzą się do przymocowania obrazków czy plakatów w pokojach dziecięcych.

jak powiesić obrazy bez wiercenia
plakat plaza

Opuszczona plaża

Plakat nr: 123993

zobacz

Plastry mocujące

Kolejnym sposobem na powieszenie obrazka bez wiercenia jest zastosowanie specjalnych plastrów mocujących. To doskonała alternatywa dla gwoździ czy wkrętów. Plastry mocujące umożliwiają szybkie mocowanie obrazów czy plakatów nie niszcząc przy tym ściany. Ich usunięcie nie stanowi również żadnego problemu – plastry nie pozostawiają po sobie żadnych śladów. Plastrów można używać na powierzchniach takich jak ściana, lustro czy płytki. Najczęściej dostępne są w przezroczystej wersji, co sprawia, że są właściwie niewidoczne.

Wodoodporne plastry

Plastry wodoodporne to specjalny rodzaj plastrów, które sprawdzą się wszędzie tam, gdzie istnieje szansa kontaktu z wodą bądź wilgocią. Dzięki wodoodpornym plastrom bez obaw można zawiesić obraz w kuchni czy łazience. Plastry charakteryzują się elastyczną strukturą, która pozwala na idealne ich dopasowanie do powierzchni ściany czy kafelek. Mocowanie jest trwałe i solidne. Plastry są w stanie utrzymać przedmioty do 2 kg.

Wyżej wymienione sposoby umożliwiają szybkie i bezproblemowe wieszanie dekoracji na ścianach. Jednak pomysłów na wyeksponowanie obrazów czy plakatów we wnętrzu jest znacznie więcej. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, koniecznie przeczytaj nasz artykuł: Jak wyeksponować obrazy i plakaty bez niszczenia ściany?. Znajdziesz w nim jeszcze więcej sposobów na to, jak skutecznie ominąć etap wiercenia i wzbogacić swoje wnętrze o niebanalne dekoracje.

Wzbogać wnętrze o ścienne dekoracje bez wiertarki!