tysiące produktów
wysoka jakość
łatwy montaż
program lojalnościowy

Wynajem bywa szansą na poprawienie sytuacji finansowej albo dobrym pomysłem na biznes. Czymkolwiek by nie był, wynajęcie lokalu przynosi nam zyski, a więc warto inwestować w odpowiednie wyposażenie nieruchomości i robić to w taki sposób, aby wynajem był opłacalny, a najemca - zadowolony.

dekoracja wynajmowanego mieszkania

Przemyślana aranżacja mieszkania na wynajem

Wynajem mieszkań jest bardzo złożonym zagadnieniem, jednak w tym artykule pominiemy kwestie prawne czy ekonomiczne i skoncentrujemy się głównie na aranżacji mieszkania, a zatem poruszymy temat odpowiedniego wystroju lokalu i odpowiemy na pytanie – jak urządzić mieszkanie na wynajem, żeby uniknąć najczęstszych błędów?

jak urządzić wynajmowane mieszkanie
parawan las

Witches' forest

Parawan nr: 134122

zobacz

Aranżacja mieszkania pod wynajem - największe błędy

  1. Zły stan mieszkania do wynajęcia - najemców odstraszać będzie bałagan w mieszkaniu i zły stan techniczny lokalu. Dlatego remont, choćby niewielki, wydaje się być konieczny przed wynajęciem używanego mieszkania. Zwróćmy uwagę, przede wszystkim, na estetykę ścian, które co jakiś czas wymagają odświeżenia. Krzywe, brudne i zniszczone ściany najlepiej pomalować na biało lub wyrównać i ozdobić tapetą dekoracyjną.
  2. Za dużo sprzętów - wielu wynajmujących traktuje lokale na wynajem jak swoje piwnice - gromadzą w nich wszystkie niepotrzebne sprzęty, których sami nie chcą używać, ale które "szkoda wyrzucić". Dwa stare tapczany i meblościanka z czasów słusznie minionych nie przyczynią się wcale do podniesienia atrakcyjności najmu! Wręcz przeciwnie, nadmiar starych mebli utrudni lokatorom zagospodarowanie własnego miejsca w przestrzeni.
  3. Przytłaczająca i zbyt wyrazista dekoracja - pamiętajmy, że aranżację mieszkania do wynajęcia planujemy nie dla nas samych, ale dla lokatorów, których jeszcze nie znamy. Lepiej nie zakładać, że trafimy w gust najemców z naszą ulubioną hippisowską estetyką boho, czy też pałacowym splendorem glamour. Zbyt dużo elementów wystroju w narzuconym stylu może zniechęcić przyszłego najemcę.
  4. Wrażenie pustki - paradoksalnie, pomieszczenia bez mebli wydają się mniejsze niż w rzeczywistości. Dlatego w każdym pokoju przewidzianym na wynajem powinny znaleźć się podstawowe meble i kilka dodatków dekoracyjnych. Często cenę najmu podnieść mogą niezbędne do życia sprzęty: wygodne łóżko, wyposażenie łazienki, dobrze urządzona kuchnia. Jest tak zwłaszcza wtedy, gdy nasza oferta skierowana jest do studentów, dla których koszt zakupu nowych sprzętów i produktów domowych może być zbyt wysoki.

jak urządzić wynajmowane mieszkanie
obraz kwiaty

Nadzieja (1-częściowy) szeroki

Obraz na płótnie nr: 135931

zobacz

Jak urządzić mieszkanie pod wynajem

Pierwszą zasadą w urządzaniu mieszkania na wynajem jest funkcjonalność, drugą - uniwersalność wystroju. Zadbajmy o to, żeby w każdym pomieszczeniu znajdowały się elementy wyposażenia spełniające podstawowe potrzeby lokatorów. W sypialni powinno znaleźć się łóżko i szafa. W salonie - funkcjonalne meble wypoczynkowe, a podstawą dobrego urządzenia kuchni jest zakup potrzebnych sprzętów AGD. Ponadto, jeśli jest to wynajem krótkoterminowy, to w łazience konieczny jest komplet ręczników, a w sypialni - pościel odpowiednia do lokalnych warunków klimatycznych.
Jeśli chodzi o dodatki dekoracyjne, mają być przede wszystkim uniwersalne! Bazą dla dekoracji wnętrz powinien być neutralny kolor: biały, szary lub jasnobeżowy. Na takim tle dobrze wyglądają klasyczne kompozycje barw, a szczególnie zestawienie czerni i bieli. Zestaw czarno-białych plakatów na ścianie z pewnością spodoba się najemcom, będzie też neutralny stylistycznie. Dobre dodatki to również obrazy na płótnie w dyskretnych tonacjach, które stanowić będą wartość dodaną w dekoracji, ale nie zdominują wnętrza.

Jak urządzić mieszkanie pod wynajem krótkoterminowy?

Planując wynajem krótkoterminowy, zastanówmy się, do jakich wynajmujących kierujemy naszą ofertę. Od tego zależeć będzie aranżacja przestrzeni. Jeżeli chcemy wynajmować apartamenty pracownikom firm na tymczasowy pobyt w delegacji, zdecydujmy się na estetycznie wyważone obrazy abstrakcyjne oraz parawan dekoracyjny, który będzie idealnym tłem do wideokonferencji. A jeśli nasze mieszkanie w centrum miasta jest świetną bazą wypadową dla turystów imprezujących w weekendy, to dynamiczna i kolorowa tapeta do salonu może stać się tłem wakacyjnych zdjęć i będzie wyróżniała nasz lokal spośród innych ofert w serwisach nieruchomości.

jak urządzić wynajmowane mieszkanie
plakat architektura

Architektura 010

Plakat nr: 131594

zobacz
jak urządzić wynajmowane mieszkanie
obraz na szkle mandala

Misterne piękno

Obraz na szkle akrylowym nr: 94832

zobacz

Jak urządzić mieszkanie pod wynajem wydzielone w domu?

To częsty sposób wynajmu, jeśli posiadamy dom za miastem i oferujemy np. apartamenty na wynajem rodzinom na wakacjach. Wynajmując pokoje w domu, zainwestujmy w dekoracje przedstawiające krajobrazy typowe dla miejsca, gdzie znajduje się nasza nieruchomość. Obrazy z plażą, płótna z leśnym pejzażem, malownicze łąki lub zdjęcia gór nadadzą wnętrzu domowej przytulności oraz podkreślą lokalny koloryt.

Mieszkanie na wynajem długoterminowy - jak urządzić?

Badania wykazują, że większość osób jest bardziej skłonna dbać o rzeczy, które są... zadbane! Jeśli planujemy wynajem długoterminowy i chcemy, by najemca szanował naszą własność i zastane elementy wyposażenia, lepiej już na wstępie postarać się o wysoką estetykę urządzenia lokalu. O piękne wnętrze łatwiej jest się troszczyć, a takie podejście naszego najemcy gwarantuje nam niższe koszty przyszłego remontu (które i tak będziemy musieli ponieść po okresie wynajmu). Świetnym sposobem na podniesienie atrakcyjności wystroju są kompozycje plakatów. Jak pokazują aktualne tendencje w dekoracji, modne plakaty mają obecnie proste, stonowane wzory, które będą idealnym dodatkiem do mieszkań na wynajem! Jeśli cenimy rozwiązania, które dbają o nasz budżet, plakaty będą najlepszym pomysłem dekoracyjnym. Ponadto, podczas długiego okresu wynajmu, lokatorzy będą mogli korzystać z ramek plakatów i szybko zastąpić ich wzory własnymi zdjęciami, personalizując w ten sposób przestrzeń.

Odpowiednia aranżacja mieszkania pod wynajem ma strategiczne znaczenie dla naszej inwestycji. Wyremontowane, estetyczne oraz subtelnie i gustownie udekorowane mieszkanie do wynajęcia będzie dobrze świadczyć o wynajmującym, podnosząc atrakcyjność jego oferty. Niezależnie, czy do dekoracji wybierzesz parawan, plakaty, obrazy czy tapetę, uzyskasz efekt, który przyciągnie potencjalnych lokatorów i podniesie twoją konkurencyjność.

Postaw na akcenty dekoracyjne do powieszenia lub postawienia na półce!