tysiące produktów
wysoka jakość
łatwy montaż
program lojalnościowy

Aranżując salon, nie powinieneś zapominać o suficie. Pełni on jakby funkcję piątej ściany. Odpowiednia aranżacja sufitu pozwala na uzyskanie odpowiedniego klimatu we wnętrzu, wyodrębnienie poszczególnych stref czy zamaskowanie podświetleń oraz karniszy. Pomysłów na sufit w salonie jest co niemiara, a ich realizacja wcale nie wymaga przeprowadzania skomplikowanych i pracochłonnych zabiegów ani ponoszenia sporych nakładów finansowych. Warto kierować się własnymi preferencjami i postawić na rozwiązanie oryginalne, ale jednocześnie takie, które zapewni spójność poszczególnych elementów wnętrza. Dobierając rozwiązanie aranżacyjne, należy wziąć pod uwagę takie czynniki, jak: wielkość pomieszczenia, wysokość oraz nasłonecznienie.

Pomysł na sufit w salonie

Jednym z rozwiązań jest sufit podwieszany, który z pewnością uczyni wnętrze bardziej różnorodnym. Sufit podwieszany to dodatkowa płyta (przeważnie gipsowo-kartonowa), zawieszana pod sufitem za pomocą wieszaków. Poprzez wprowadzenie wielu poziomów uzyskasz ciekawą formę, która pozwoli na wydzielenie stref użytkowych w salonie lub stworzenie oryginalnych podświetleń. Podwieszony sufit oferuje wolną przestrzeń między prawdziwym sufitem a podwieszeniem. To miejsce znakomicie nadaje się do zamontowania oświetlenia, najlepiej w postaci lamp ledowych, które zaleją blaskiem cały salon. Zaletą sufitu podwieszanego jest także to, że pozwala on ukryć nierówności na tynku lub zamaskować kable czy niechciane instalacje. Ten typ sufitu sprawdzi się także wówczas, gdy szukasz sposobu na obniżenie zbyt wysokiego pomieszczenia. Sufit podwieszany w salonie przyspieszy nagrzewanie wnętrza, co przełoży się na obniżenie kosztów ogrzewania. Sufit podwieszany z oświetleniem znakomicie sprawdzi się w salonie nowoczesnym opartym na minimalizmie lub w eleganckim wnętrzu.

pomysł na sufit w salonie
fototapeta 3D

Biały pokój

Fototapeta nr: 60145

zobacz

Sufit w salonie - pomysły

Ciekawym pomysłem na aranżację sufitu może być tapeta lub fototapeta. Wielkoformatowa dekoracja nada sufitowi niezwykłego charakteru. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni motyw. Dobrym pomysłem na sufit w salonie będzie fototapeta przedstawiająca planety czy układ słoneczny. Innym rozwiązaniem są fototapety z motywem nieba: możesz postawić tutaj na stonowane kolorystycznie obłoki bądź na intensywnie czerwone wschody i zachody słońca. Ciekawym motywem będą wieżowce pnące się ku niebu. Na suficie sprawdzą się też różnego rodzaju krajobrazy – możesz postawić na widok ukwieconej łąki lub fototapetę przedstawiającą jezioro.
Nowoczesnym i niebanalnym pomysłem na sufit w salonie może być odpowiednio dobrana fototapeta 3D. Takie dekoracje stwarzają wrażenie głębi i ruchu. Z pewnością uczynią Twoją przestrzeń oryginalną i zaskoczą pozytywnie Twoich gości. Możesz wykorzystać na przykład kompozycję białych brył, które wydają się wypada z całej kompozycji – tak, jakby ktoś burzył ścianę. Innym rozwiązaniem są modne obecnie tapety imitujące materiały naturalne. Aranżację salonu w stylu industrialnym znakomicie uzupełni tapeta z motywem betonu Takie rozwiązanie jest prostsze i tańsze niż uzyskanie prawdziwego sufitu z betonu. W przypadku salonu skandynawskiego strzałem w dziesiątkę będzie tapeta imitująca drewno. Dzięki niebanalnej dekoracji ściennej możesz odwzorować drewniany sufit góralskiej chaty we własnym salonie, bez konieczności montowania na suficie desek czy bali. Imitacja drewna pozwoli uzyskać efekt przytulności oraz ciepła i przybliży Cię do natury. Takie rozwiązanie sprawdzi się zarówno w dużym, jak i małym salonie.

pomysł na sufit w salonie
fototapeta niebo

Fioletowa mgławica

Fototapeta nr: 70828

zobacz

Sposób na metamorfozę salonu

Innym sposobem jest pomalowanie sufitu. Zwykle sufity w mieszkaniach mają biały kolor. Takie rozwiązanie ma z pewnością sporo zalet: biel jest kolorem uniwersalnym, a ponadto sprawia, że pomieszczenie wydaje się bardziej przestronne i wyższe. Czasem jednak warto wyjść poza schemat, odważnie czerpiąc z całej palety barw. Liczą się tutaj przede wszystkim Twoje preferencje, ale duże znaczenie ma także wielkość salonu. Delikatne i subtelne kolory (szary, grafitowy, beżowy, kremowy) sprawdzą się przede wszystkim we wnętrzach o małym metrażu, a także w takich, w których ekscentryczny sufit mógłby skutkować efektem przytłoczenia. Sufit w stonowanym kolorze to dobre rozwiązanie zarówno w przypadku wnętrz w stylu nowoczesnym, jak i bardziej klasycznych aranżacji. Jeśli natomiast Twój salon ma dużą powierzchnię, możesz śmiało sięgać po bardziej wyraziste barwy – na przykład po zieleń lub granat.

Aranżując salon, warto pamiętać także o suficie. Ciekawe rozwiązanie aranżacyjne może całkowicie odmienić wnętrze. W tym artykule znajdziesz sprawdzone pomysły na sufit w salonie.

Wybierz wyjątkową fototapetę na sufit