Kuchnia w stylu loftowym to stylistyka nie dla każdego, ale ten pomysł może wyglądać fenomenalnie, jeśli jest odpowiednio zaplanowany i wykonany. Odsłonięte ceglane ściany i rury, drewniane belki, montowane na ścianie szyny i urządzenia w stylu retro to podstawowe elementy stylu kuchni industrialnej. Daje ona poczucie przestrzeni i eklektyczny charakter, który tworzy przytulność, jaką oferuje niewiele innych stylów kuchni.
Jeśli lubicie atmosferę nowoczesnego loftu, może to być coś dla was. Aby pomóc wam w doborze stylu, przedstawiamy 3 kluczowe cechy projektowania kuchni przemysłowych, które pomogą wam zaplanować kolejną renowację kuchni.

kuchnia loftowa
fototapeta dżungla

Mroczna dżungla

Fototapeta nr: 113690

zobacz

Otwarta przestrzeń

Jedną z najbardziej oczywistych cech kuchni industrialnej i loftów w ogóle, jest otwarta przestrzeń i wysokie sufity. Surowy wygląd staje się coraz bardziej popularny ze względu na swój „przewiewny” charakter. Zazwyczaj można znaleźć tu ceglane ściany, rustykalne meble oraz odsłonięte rury, belki i elementy nośne konstrukcji, z urządzeniami często wykonanymi ze stali nierdzewnej. Chropowate tekstury doskonale łączą się z gładkimi stalowymi powierzchniami, tworząc harmonię.

Połączenie materiałów

Proste wskazówki mogą dodać industrialnego stylu do Twoich własnych pomysłów na kuchnię. Połącz skórzane meble ze stalą nierdzewną — metaliczne lampy podłogowe, hokery, blaty i urządzenia AGD dodadzą stylu loftowego. Wybierz stonowaną paletę kolorów i oświetlenie wykonane z czarnej stali, miedzi lub mosiądzu. Betonowe blaty dodadzą elegancji i praktyczności przestrzeni. Odzyskiwane drewno jest również efektownym materiałem na wyspę kuchenną i półki — dodając do industrialnego wystroju.

Szorstka prostota

Jeśli dysponujemy odsłoniętymi ceglanymi lub betonowymi ścianami, nie ma sensu upiększanie ich farbą lub tynkiem. Nagie ściany to jeden z kluczowych składników pozwalających znaleźć idealną równowagę estetyczną w kuchni w stylu loftowym. Tablica do pisania kredą lub zmywalna, czarna ściana to kolejny interesujący element, który warto rozważyć. Dodaje praktyczności, a także niedokończonego wyglądu, z którego słyną te kuchnie. Wreszcie, możemy zdecydować się na zastąpienie szafek otwartymi półkami, aby nadać swojej przemysłowej kuchni dodatkowy styl.

Posadzka

Beton barwiony to popularny wybór w kuchniach industrialnych. Funkcjonalność stosowania drewnianych podłóg w kuchniach jest dyskutowana, dlatego wielu projektantów rezygnuje z nich na rzecz kuchennych płytek z drewna twardego lub modyfikowanego oraz kamienia ceramicznego / porcelanowego.

Loftowy detal - aranżacja wnętrz

W aranżacji industrialnych wnętrz funkcjonują dwa wybitnie pasujące do tych wnętrz elementy: plakat i nowoczesna tapeta. Historia plakatu jako elementu wystroju wnętrz rozpoczyna się w latach 60 XX w. Jest więc relatywnie bardzo młodym wynalazkiem, do tego bardzo pasującym do loftów charakterologicznie. Plakat jest prostym w formie i bezpośrednim w wyrazie nośnikiem treści, estetycznej lub komunikacyjnej. Skupia się na tej treści, podobnie jak loft, ze swoimi blatami z litego drewna, ścianami z porowatego betonu architektonicznego i zewnętrznymi elementami nośnymi ze stali lub żeliwa. Z tego względu plakaty utrzymane w mocnej kolorystyce, plakaty filmowe, zawierające wizerunek przyrody w różnych postaciach będą doskonałym elementem wystroju pomieszczeń w stylu industrialnym. Można również przyjąć, że świetnie tę rolę spełnią obrazy na płótnie z dobrze widocznymi elementami konstrukcji, krosnem, na którym rozpięty jest obraz.
Kolejnym elementem, który doskonale sprawdzi się w takim wnętrzu, będzie nowoczesna tapeta. Podejście do tapetowania wnętrz zasadniczo zmieniło się na przestrzeni ostatnich lat, w których dominowały we wnętrzarstwie gładkie i neutralnie kolorystycznie ściany. Przede wszystkim tapeta powinna zdobić jedną, wybraną ścianę lub część powierzchni i dobrze komponować się resztą wystroju. Mile widziana jest zarówno mocna barwa, błękit lub butelkowa zieleń, jak i kolor neutralny cieniutki srebrnym lub złotym deseniem. W zestawieniu z powierzchniami w innym kolorze i fakturze będzie tapeta idealnym elementem dopełniającym aranżację industrialnej przestrzeni.

Stwórz odświeżającą, odmładzającą i tętniącą życiem przestrzeń w centralnym punkcie swojego domu, przez odpowiedni dobór tapety lub fototapety w małym salonie. Niezależnie od upodobań, znajdziecie przynajmniej jedną, jeśli nie kilka wzorów do salonu, które będą odpowiadały waszym gustom. Mamy nadzieję, że dzięki przytoczonym pomysłom, udało nam się sprecyzować możliwości, jakie oferuje ten rodzaj dekoracji ściennych.

Wybierz obraz do kuchni w stylu loftowym