Odpowiednio dobrane płytki w łazience mogą stać się najpiękniejszą dekoracją. Za pomocą różnorodnych wzorów, kształtów i faktur stworzysz wyjątkową kompozycję, a umiejętnie łącząc wzory możesz modulować przestrzeń operując złudzeniami optycznymi. Kafelkami stworzysz bazę eksponującą urządzenia sanitarne lub podkreślisz poszczególne fragmenty np. zakątek z wanną. Producenci płytek zasypują nas licznymi wzorami, z którymi musimy się zmierzyć wybierając model spełniający nasze oczekiwania. Aranżacje, które widzimy w sklepach, pięknie eksponują oferty różnych producentów, wzbudzając w nas chęć do posiadania konkretnych modeli płytek.

Zastanówmy się jednak, która z propozycji będzie korzystna dla naszego pomieszczenia, ponieważ niejednokrotnie wizja i oczekiwania mocno się rozmijają z efektem końcowym. Aby uniknąć rozczarowania, poszukaj inspiracji dedykowanych dla podobnego metrażu łazienki. Zobaczysz jakiej wielkości płytki i jaka kolorystyka korzystnie wpływa na tego typu wnętrze i dzięki temu, łatwiej będzie Ci ograniczyć się do konkretnej grupy produktów. Pamiętaj, że zawsze warto kupić większą ilość płytek niż zakładamy podczas pierwszych wyliczeń. Dodatkowo w wielu sklepach możesz zwrócić nadmiar materiałów, który został Ci po remoncie. Dokupując płytki w późniejszym czasie, licz się z tym, że odcień innej partii tego samego modelu, może różnić się od tych zakupionych wcześniej. Zawsze sprawdzaj numer partii na opakowaniu by uniknąć niemiłej niespodzianki. Kolejnym ważnym elementem, na który trzeba zwrócić uwagę, to grubość płytek. Wybierając kilka różnych modeli lub produkty od różnych producentów, możemy napotkać trudności w układaniu ich, ze względu na różnicę w wymiarach i grubości.

JAKIE PŁYTKI SPRAWDZĄ SIĘ W MAŁEJ ŁAZIENCE ?

W niewielkich pomieszczeniach doskonale sprawdzają się duże płytki z mało widocznymi wąskimi fugami. Równie dobrze sprawdzają się wąskie płytki optycznie poszerzające pomieszczenie. Na wygląd łazienki dobrze wpływa kontynuacja wzoru z podłogi na ścianie – zatrzesz tym różnicę pomiędzy płaszczyzną poziomą i pionową, optycznie zwiększysz wielkość łazienki. W małych łazienkach bardzo dobrze sprawdzają się elementy odbijające światło: lustra i połyskujące meble. To samo dotyczy płytek, dlatego wybierz model lakierowany. Dobierając fugę do płytek, koniecznie wybierz ją w kolorze najbardziej zbliżonym do koloru płytek, dzięki temu uzyskasz efekt jednolitej powierzchni, bez zbędnych linii zmniejszających łazienkę. Nas zachwyciło kilka projektów.

 Zobacz naszą galerię i poszukaj inspiracji do Twojej łazienki.

Łazienka

Wprowadź do łazienki odrobinę koloru - wybierz obraz do łazienki