Suszenie prania może sprawić nie lada problem, w szczególności w zimne wiosenne oraz jesienne wieczory albo w małych mieszkaniach, gdzie rozstawiona suszarka sprawia, że ciągle się o nią potykamy. Pranie rozwieszone w zamkniętym pomieszczeniu może też po wyschnięciu nieprzyjemnie pachnieć. Trudności te pomoże rozwiązać suszarka automatyczna.

nowoczesna aranżacja łazienki
mapa świata obraz na szkle akrylowym

Wielobarwne podróże [Glass]

Obraz na szkle akrylowym nr: 92442

zobacz

Suszarka czy pralko-suszarka?

Osoba decydująca się na zakup sprzętu do mechanicznego suszenia ubrań staje przed wyborem pomiędzy suszarką a pralko-suszarką. Pralka z funkcją suszenia zastępuje nam dwa sprzęty, dzięki czemu zaoszczędzamy miejsce i nie musimy przekładać wypranych rzeczy do kolejnego urządzenia. Nie jest jednak tak wydajna jak suszarka automatyczna, bo ma mniejszy maksymalny załadunek przy programie suszenia niż przy programie prania (tutaj różnica może wynosić nawet połowę, dlatego na jeden cykl prania przypadają dwa cykle suszenia). Dwa osobne urządzenia umożliwiają jednoczesne suszenie i pranie kolejnej partii ubrań, a awaria jednego z nich nie unieruchamia drugiego. Dodatkowo, suszarki automatyczne są w stanie podczas jednego cyklu wysuszyć od 7 do 9 kg tkanin.

wady i zalety suszarek automatycznych
wady i zalety suszarek automatycznych

Zalety suszenia prania w suszarce elektrycznej

1.Dzięki suszarce nie musimy rozwieszać mokrego prania, możemy się też pozbyć wszelkich rozstawianych suszarek czy wieszaków pod sufitem. Nie jesteśmy też dzięki niej zależni od pór roku i pogody.

2. Suszarka pozwala nam zaoszczędzić czas - ubrania można szybko wysuszyć zaraz po wypraniu, a nawet od razu założyć.

3. Wyjęte z suszarki pranie zawsze ładnie pachnie.

4.Suszarka elektryczna to idealny sposób na pozbycie się kociej oraz psiej sierści z ubrań, bo podczas suszenia jest ona wydmuchiwana z tkaniny.

Wady suszenia prania w suszarce elektrycznej

1. Suszarka elektryczna nie nadaje się do wszystkich rodzajów tkanin. Te delikatne, jak jedwab czy kaszmir wymagają tradycyjnego suszenia. Przed włożeniem ubrania do suszarki koniecznie sprawdź metkę!

2. Suszarka wykorzystuje dużo energii, często sprzęt tego typu ma niższa klasę energetyczną. Do chłodzenia kondensatorów zużywana jest także woda. Cały proces generuje więc dodatkowe koszty, nie mówiąc o cenie samego urządzenia.

3. Po suszeniu mechanicznym niektóre materiały, w szczególności syntetyczne, mogą być bardzo pogniecione, co utrudni prasowanie. Warto przy zakupie zwrócić uwagę na dodatkową funkcję “do prasowania” lub parową.

Łazienka

Do łazienki polecamy obrazy na szkle akrylowym

Następny artykuł: