Każda dziewczynka marzy o pokoju, który przeniesie ją do baśniowego świata. Mała księżniczka to jednak wymagająca istota - wszak należy jej się królewski luksus! Spokojnie, zapewniamy, że odrobina wnętrzarskiego rozpieszczenia nie przeszkodzi w wychowaniu szlachetnej damy :)

Róż i już!

Nie ma pokoju małej dziewczynki bez pudrowego różu, który wprowadza do wnętrza delikatność i cukierkowość. Bezpiecznym rozwiązaniem będzie połączenie go z bielą lub szarością. Można też do niego dodać inne pastelowe odcienie, aby pokój nie był zbyt przesłodzony, lecz stylowy.

pokój dla dziewczynki księżniczki pomysł na aranżację
fotoapeta do pokoju dziewczynki zamek księżniczka

Zamek

Fototapeta
nr: 61215

zobacz

W królewskim zamku

Mała księżniczka zasługuje na królewskie traktowanie. Obowiązkowe jest wygodne, duże łóżko - warto wybrać najmodniejszy w pokojach dziecięcych motyw drewnianego domu albo wersję z baldachimem ze zwiewnego materiału. Z łóżka koniecznie musi się rozciągać romantyczny widok na rozgwieżdżone niebo - pożądany efekt pozwoli uzyskać naklejka, którą można umieścić nawet na suficie. Księżniczka musi posiadać godne miejsce do audiencji i do podawania herbaty swoim pluszakom. Zaplanuj więc kącik na stół, wygodne krzesła oraz oczywiście królewski fotel! Motywem niezbędnym jest oczywiście korona, której nie może zabraknąć. Klimat dodatkowo pomoże podkreślić fototapeta z prawdziwym zamkiem.

pokój dla dziewczynki księżniczki pomysł na aranżację
naklejka ścienna do pokoju dziecka gwiazdy

Słodkie gwiazdki

Naklejka ścienna
nr: 90629

zobacz

pokój dla dziewczynki księżniczki pomysł na aranżację
obraz do pokoju dziewczynki wróżka

Beautiful flying fairy

Obraz na płótnie
nr: 69699388

zobacz

naklejka ścienna kwiaty różowe do pokoju dziewczynki

Zakręcone kwiatki

Naklejka ścienna
nr: 90762

zobacz

Bajkowy świat

Księżniczka żyje w otoczeniu ciekawych i fantastycznych stworzeń - dobrych wróżek czy przyjaźnie nastawionych jednorożców. Wszelkie baśniowe postacie powinny zdobić wnętrze w tym stylu. Idealnym rozwiązaniem są jednak własnoręcznie wykonane prace plastyczne! Przecież księżniczka na pewno wykazuje artystyczny talent. Dla ułatwienia polecamy specjalne zestawy do malowania po numerach, które znajdziecie w sklepie bimago. To nie tylko świetna zabawa, ale również samodzielnie namalowany obraz, który musi zawisnąć na ścianie!

Garderoba godna księżniczki

Nie można jednak zapominać o miejscu do przechowywania balowych sukien, biżuterii i pantofelków. Zgrabna szafa na cienkich nóżkach, ogromne stojące lustro do przeglądania się czy wiklinowe kosze na pewno usatysfakcjonują wymagającą mieszkankę pokoju.

Romantyczne historie

Wrażliwość, delikatność, dobroć i… nieustanne marzenia o księciu na białym rumaku - to cechy prawdziwej księżniczki,. Romantyczną atmosferę do małego królestwa wprowadzą dekoracje z tiulu, puchate poduszki, miękki dywanik i oczywiście lampiony dające ciepłe, przytłumione światło. Biblioteczka na wieczorne czytanie powinna pękać w szwach od historii o dzielnych rycerzach i damach o wyjątkowej urodzie.

Różowe dekoracje do pokoju księżniczki