tysiące produktów
wysoka jakość
łatwy montaż
program lojalnościowy

Projektowanie wnętrz dla dzieci, to jedno z bardziej wymagających zadań. Najmłodsi potrzebują pomieszczenia, które będzie pobudzać ich wyobraźnię oraz stwarzać warunki do rozwoju ich umiejętności i oraz aktywnego spędzania czasu. Postarajmy się odejść od stereotypowego różowego pokoju dla dziewczynki oraz niebiesko granatowego dla chłopca, na rzecz pokoju pełnego wielu barw oraz faktur. Pamiętajmy, że w pierwszych latach dziecka, jego poznawanie świata odbywa się głównie przez dotyk dlatego też, zadbajmy o wiele ciekawych, bezpiecznych faktur, które będą stymulować rozwój i ciekawość naszego malucha.Wielu rodziców zapomina o tym, że najważniejsze w urządzaniu pokoju dziecięcego jest to, aby dziecko czerpało przyjemność z przebywania w nim i czuło się w nim bezpiecznie. Tworzymy aranżację według własnego uznania, stawiając na wygląd, nie zaś na funkcjonalność lub realizujemy w nim swoją wizję pokoju idealnego, zapominając o jego przeznaczeniu i roli w życiu dziecka.

Pewnie wielu rodziców zdziwi fakt, że pokój tematyczny nie jest spełnieniem marzeń każdego dziecka, ponieważ nikt szybciej od dzieci nie wpada w stan znudzenia. Dziecko bez względu na wiek szuka bodźców, które pobudzają w nim określone emocje lub reakcje. Poza praktycznymi dekoracjami i przedmiotami, zadbaj o obecność miękkich tkanin, przytulnego kącika, a także wizerunków zwierząt czy kolorowych postaci z bajek. Świetnym przykładem jak aranżacja pokoju wpływa na rozwój dziecka jest to, że otaczając malucha wizerunkami zwierząt stwarzasz sobie idealne warunki np. do rozmów w których uczysz dziecko wrażliwości i miłości do zwierząt.W pokoju dziecka musimy zaplanować miejsce do spania, zabawy , odpoczynku oraz rozwoju. Powinny się znaleźć w nim elementy, dzięki którym dziecko wyładuje niezmierzone pokłady energii tj. drabinka czy mata do zabawy. Jeżeli metraż pokoju na to pozwala zamieść w nim huśtawkę na bezpiecznej wysokości – dziecko z pewnością z przyjemnością będzie spędzać na niej czas. Musimy wziąć także pod uwagę, że najwięcej czasu dzieci spędzają na podłodze, ponieważ ich ruchy nie są niczym ograniczone. Zadbajmy o komfort tych zabaw ocieplając podłogę wykładziną, dywanem lub niskimi poduchami, dla których maluch znajdzie z pewnością wiele zastosowań. Planując dekorację ścian weźmy pod uwagę, że najmłodsze dzieci do 3 roku życia nie rozróżniają pastelowych kolorów i dla nich należy wybierać zdecydowane mocne barwy. Nie bez powodu zabawki mają intensywne kolory. Dla starszych dzieci wybierajmy spokojniejsze kolory na dużych płaszczyznach, które możemy wzbogacić barwnym obrazem na płótnie lub fototapetą. Nadruki na płótnie to niedrogie i odporne na uszkodzenia rozwiązanie, które stanie się ciekawym elementem. Urządzając pokój dla dziecka ważna jest jego personalizacja np. zdjęcia malucha lub rysunki na ścianach. Widząc twoje zainteresowanie i eksponowanie jego pracy, z pewnością zmotywujesz dziecko do rozwijania swoich umiejętności i tworzenia kolejnych, być może, dzieł sztuki. .

Kolej na meble. Przy wyborze kieruj się solidnością oraz ponadczasowym kształtem. By pokój rozwijał się wraz z dzieckiem, bez generowania dużych kosztów, podstawowe meble tj. łóżko czy szafa powinny być neutralne, co umożliwi nam różnorodne zmiany aranżacji. Możemy zmieniać ich wygląd za pomocą wymiany uchwytów w szafkach lub oklejenie frontów ciekawą fototapetą lub naklejką, którą bez większych problemów możemy później usunąć nie niszcząc mebla. Ilość mebli powinna ograniczyć się jedynie do tych niezbędnych, ponieważ najważniejsza jest duża i bezpieczna przestrzeń do zabawy. Dla ułatwienia organizacji pokoju wyznacz odpowiednie strefy oraz miejsca do przechowywania przedmiotów. Nie bój się eksperymentować w aranżacji, ale nie zapominaj, że dla dziecka najważniejsza jest funkcjonalność, nie tylko piękna aranżacja.

obraz w pokoju dziecka
 
Pokój dziecka

Zobacz dekoracje do pokoju dziecięcego