tysiące produktów
wysoka jakość
łatwy montaż
program lojalnościowy

Aranżacja pokoju młodzieżowego to często trudna przeprawa, ponieważ wymaga znalezienia kompromisu między naszym gustem i aspektami praktycznymi, a potrzebami i wymaganiami nastolatka. Nasze oczekiwania powinny jednak zejść na dalszy plan, bo przecież zależy nam na stworzeniu swego rodzaju azylu dla młodego człowieka. Dziś podpowiemy Wam na co zwracać uwagę dekorując pokój młodzieżowy i jakie rozwiązania spotkają się z aprobatą najbardziej wymagającego nastolatka.

1. Indywidualizm

Nie jest łatwo być nastolatkiem – to czas poszukiwań własnej tożsamości i kształtowania się charakteru, ale też rozwoju zainteresowań i budowania relacji z rówieśnikami. To również okres, w którym młodzi ludzie mają silną potrzebę odcięcia się od rodziców i manifestacji własnej odrębności przy każdej możliwej okazji. Dekoracja pokoju jest idealnym sposobem na podkreślenie indywidualizmu nastolatka, a dobra wiadomość jest taka, że nie są to zwykle kosztowne rozwiązania aranżacyjne. Jakie dodatki zaproponować nastolatkowi? Na fali trendów są ciągle tablice korkowe lub magnetyczne, które pozwolą stworzyć jedyny w swoim rodzaju mood board lub mapę marzeń. Taka ozdoba pokoju, złożona ze zdjęć, wycinków z gazet, widokówek, liścików lub innych pamiątek nada wnętrzu wyjątkowo personalnego charakteru i zachęci młodego człowieka do kreatywności. Jeszcze prostszym pomysłem jest ozdobienie ściany plakatami z cytatami lub napisami motywacyjnymi, które będą nie tylko odzwierciedlać osobowość nastolatka, ale też zainspirują go do realizacji marzeń i wytyczonych celów.

2. Komfort

Choć młodzi ludzie przedkładają stylowy wygląd aranżacji nad jej funkcjonalność, z pewnością docenią rozwiązania zapewniające im komfortowe korzystanie z pokoju. Urządzając pomieszczenie przeznaczone dla nastolatka powinniśmy uwzględnić podział przestrzeni na trzy strefy funkcjonalne: nauki, rozrywki i odpoczynku. Zainwestuj w pojemniki do przechowywania, które pozwolą utrzymać nastolatkowi porządek i w szybki sposób "ogarnąć" pokój w razie spontanicznej wizyty znajomych. Warto też postawić na wysuwane łóżko, które przyda się gdy wieczorne posiadówki w gronie przyjaciół przedłużą się do rana. Doskonałym pomysłem będzie wyznaczenie konkretnych stref za pomocą pasów tapety lub fototapety. W kąciku nauki postawmy na stonowane motywy i kolory, które będą sprzyjać koncentracji. W strefie rozrywki możemy natomiast pozwolić nastolatkowi na większą swobodę i wybór dekoracji z odważniejszym wzorem.

3. Oryginalność

Młodzi ludzie lubią się wyróżniać, dlatego w pokoju nastolatka można sobie śmiało pozwolić na dekoratorskie szaleństwa. Wystarczy choć jeden element, który będzie przyciągał uwagę i nadawał przestrzeni unikalnego wyglądu. Półka wykonana z deskorolki czy neonowy napis na ścianie uchroni każde wnętrze przed monotonią i podkreśli jego młodzieżowy charakter. Żaden nastolatek nie pogardzi też hamakiem lub wiszącym krzesłem – przygotuj się jednak na skutki uboczne takiego rozwiązania dekoracyjnego: nieustanne naloty przyjaciół gwarantowane! Warto również rozważyć zakup parawanu z oryginalnym nadrukiem, który w pokoju nastolatki wyczaruje mini garderobę lub kącik do makijażu, natomiast nastolatkowi pozwoli wyodrębnić miejsce do tworzenia muzyki lub pokonywania wirtualnych przeciwników w grach komputerowych.

Jak widzisz urządzenie pokoju nastolatka nie musi oznaczać dużych kosztów - wystarczy odrobina kreatywności, aby stworzyć jedyne w swoim rodzaju wnętrze. Jakie są Twoje pomysły na dekorację pokoju młodzieżowego?

Pokój młodzieżowy

Zainspiruj się naszymi pomysłami