Najwyższa kondygnacja twojego domu zasługuje na szczególną uwagę. Przy odrobinie wyobraźni możesz stworzyć tam niezwykle romantyczne i przytulne wnętrze. Obszerna przestrzeń, zwieńczona efektownym stropem, oferuje ciszę i spokój jakiego nie znajdziesz w pokoju, w którego sąsiedztwie znajduje się kuchnia, salon czy pokój dziecięcy. Poddasze to wspaniałe miejsce dla najmłodszych. Przy odpowiedniej adaptacji stanie się rewelacyjną i pobudzającą wyobraźnię kryjówką.

poddasze Wysokie pomieszczenie idealnie nadaje się do montażu huśtawki, hamaka czy też wstawienia łóżka piętrowego, które od zawsze służy nie tylko do spania, ale także do świetnej zabawy. Adaptacja poddasza jest bardzo dobrą inwestycją zamiast gromadzić na strychu przedmioty, które jak wszyscy wiemy "na pewno kiedyś się przydadzą". Legendy głoszą, że "kiedyś faktycznie coś się przydało", ale to tylko legendy. Dlatego wejdź na swój strych, przeprowadź selekcję tych magicznych jak mniemam przedmiotów, a potem spakuj je w kartony, pożegnaj się z nimi z należytym szacunkiem i włóż delikatnie do śmietnika. I tym oto prostym sposobem zyskujesz dodatkowy metraż w swoim domu. Jak wykorzystasz tę przestrzeń zależy tylko od Ciebie i Twoich potrzeb. Zagracony strych może stać się kameralną sypialnią, domowym biurem, pokojem gościnnym lub dziecięcym, suszarnią, spiżarnią, właściwie wszystkim czego potrzebujesz. Jeśli rozsądnie rozplanujesz przestrzeń, niewielkim kosztem stworzysz fajną i oryginalną przestrzeń.

poddasze - aranżacja wnętrza
hamak - aranżacja poddasza

Zapomnij o drogich meblach na zamówienie i poszukaj ciekawych przedmiotów z drugiej ręki. Zainspiruj się patchworkowym klimatem stylu vintage lub też skandynawską prostotą. Jedyne co może ograniczyć Twoją wyobraźnię, to warunki techniczne i budżet. Uruchamiając pokłady kreatywności o budżet nie musisz się zbytnio martwić, gdyż na pewno wymyślisz świetne rozwiązanie, które wykonasz sama z niedrogich materiałów. Pozostają kwestie techniczne. Instalacja oświetlenia, ogrzewania czy też hydrauliki. To jest ten moment, kiedy przed planowaniem aranżacji warto zasięgnąć porady fachowców. Pozwoli Ci to odpowiednio rozplanować pomieszczenie.

dekoracja poddasza
Jeżeli dysponujesz sporą przestrzenią, pomyśl o podziale poddasza na kilka przydatnych pokoi. Pamiętaj też o oknach. Najważniejsza zasada głosi, że powierzchnia szyb powinna wynosić od 10 do 20 procent powierzchni podłogi - wtedy światło naturalne będzie wystarczające. Jest jeszcze jedna zaleta poddasza - ze względu na swoje ustronne położenie względem reszty domu, nie musi pasować do niego stylistycznie. Masz już pomysł na swoje poddasze ?

Nasze propozycje obrazów abstrakcyjnych

Artykuły w tej kategorii