Przestrzeń zawieszona pomiędzy podłogą a sufitem, to świetne miejsce do zorganizowania miejsca na relaks. Antresola, to bardzo popularne rozwiązanie, szczególnie w loftach, gdzie poziomy podział dobrze wpływa na wygląd wysokiego pomieszczenia. W ten sposób uzyskujemy dodatkowy metraż, na stworzenie ustronnego miejsca. Gdy dysponujesz bardzo wysokim pomieszczeniem, antresola może być naprawdę przestronna. Budowa wewnętrznego balkonu nie jest przedsięwzięciem wymagającym dużego nakładu finansowego. Koniczna jest jednak pomoc fachowca, który zaprojektuje bezpieczną przestrzeń i dostosuje jej wygląd do istniejącego wnętrza.

antresolaNa początek określ przeznaczenie antresoli. W takim miejscu możesz zorganizować biblioteczkę, sypialnię albo spiżarnię, na którą zabrakło miejsca w sąsiedztwie kuchni. Osoby pracujące w domu, mogą zaaranżować na niej wymarzone biuro. Jak widać poza estetycznym aspektem, antresola może mieć wiele praktycznych zastosowań. Przy jej planowaniu, kluczową rolę odgrywa jej umieszczenie. Ten element musi być atrakcyjny od dołu , ale również widok z antresoli musi być przyjemny. Jeżeli zależy Ci by był to główny element dekoracyjny, przyciągający spojrzenia efektownym i oryginalnym wyglądem, zadbaj o umieszczenie jej w centralnym punkcie mieszkania.

By przestrzeń, którą zyskamy była komfortowa, absolutne minimum wysokości to 2,30 m. Pozostają jeszcze inne kwestie techniczne. Funkcjonalność antresoli zależy również od odpowiedniej wentylacji i ogrzewania. Z pewnością odpowiedni specjalista, pomoże Ci zadbać o dostosowanie przestrzeni do poszczególnych pór roku. Ważne by antresola była dobrze oświetlona. Umieszczenie jej w pobliżu okna, zapewni dopływ naturalnego światła, a pomieszczenie nie będzie ponure i klaustrofobiczne. W przypadku poziomych podziałów mieszkania, możesz pozwolić sobie na zabawę stylem i aranżacją. Niespójna stylizacja z resztą domu, dodatkowo podkreśli charakter antresoli. Wybierz oświetlenie z regulacją natężenia, dobierz oryginalne tekstylia a twój kącik zyska charakter, dzięki któremu stanie się ulubionym miejscem relaksu wszystkich domowników.

 
 

Zobacz eleganckie obrazy abstrakcyjne

Następny artykuł:

Artykuły w tej kategorii