tysiące produktów
wysoka jakość
łatwy montaż
program lojalnościowy

Łóżko to w zasadzie najważniejszy mebel w domu, bo spędzamy w nim… aż ⅓ swojego życia! Badania wskazują, że podczas snu regeneruje się aż 90% naszych sił psychicznych i fizycznych, dlatego komfort jest tu tak bardzo istotny. Sypialnia powinna być urządzona w taki sposób, aby pomagać nam osiągnąć stan maksymalnego relaksu i stwarzać jak najlepsze warunki do spokojnego snu.

Wygodne łóżko w liczbach

Aby łóżko było wygodne, powinno mieć odpowiednie wymiary. Co najmniej 90 cm szerokości dla jednej osoby i 160 cm w przypadku łóżka dwuosobowego. Jeśli chodzi o długość, to powinno to być przynajmniej 25 cm więcej niż nasz wzrost.

Istotna jest także wysokość - łóżko powinno się znajdować co najmniej 30 cm nad podłogą, aby zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza. Jednak idealna wysokość to 40-50 cm, a dla seniorów nawet 60 cm, dzięki czemu wstawanie z łóżka jest zdecydowanie łatwiejsze.

aranżacja sypialni
naklejka ścienna napis motywacyjny cytat

Do something awesome today

Naklejka ścienna nr: 62026

zobacz
aranżacja sypialni
fototapeta cegła biała mur

Elegancka cegła

Fototapeta nr: 94229

zobacz

Łóżka drewniane, tapicerowane, metalowe…

Sama rama łóżka jest tak naprawdę jedynie kwestią estetyczną, dlatego możemy je dopasować do stylu, w jakim urządzona jest sypialnia. Łóżka drewniane (bukowe, sosnowe czy dębowe) będą przede wszystkim bardzo trwałe i dobrze odnajdą się w klasycznych sypialniach. Warto dobrać do nich szafki nocne w takim samym odcieniu.

Coraz bardziej popularne są też łóżka tapicerowane - pokryte tkaniną, skórą naturalną lub ekologiczną. Często łóżka tego typu posiadają zagłówki oraz miejsce na przechowywanie pościeli. Proste w formie będą świetnie wyglądać we wnętrzach nowoczesnych, a pikowane w aranżacjach glamour.

Inną opcją są łóżka metalowe - te w kolorze białym sprawdzą się w stylu shabby chic, a czarne w loftach.

Zagłówek to nie tylko ozdoba

Jeśli łóżko służy nam nie tylko podczas snu, ale także spędzamy w nim czas inaczej, warto wybrać wariant z zagłówkiem. Praca przy komputerze czy czytanie książek będzie wtedy zdecydowanie wygodniejsze. Wysoki i miękki zagłówek zapewni komfort również w pozycji siedzącej.

aranżacja sypialni
fototapeta cegły mur

Miejska granica

Fototapeta nr: 94176

zobacz

Najważniejsze jest to, czego nie widać - stelaż i materac

W zasadzie nie ma materaca idealnego dla każdego, dlatego najlepiej położyć się na nim i wykonać szybki test. Leżąc na boku, kręgosłup powinien układać się w linię prostą, natomiast podczas leżenia na plecach powinno być możliwe włożenie pod plecy dłoni. Alergicy powinni baczniejszą uwagę zwrócić na materace lateksowe, które dzięki porowatej strukturze zapewniają przepływ powietrza. W przypadku łóżek dwuosobowych warto wybrać materac kieszeniowy - niezależnie pracujące sprężyny powodują, że druga osoba nie odczuwa zmian pozycji partnera.

Ogromny wpływ na komfort naszego snu ma stelaż łóżka, czyli drabinka, na której leży materac. Amortyzuje on siłę nacisku, dzięki czemu pozwala materacowi na dopasowanie się do kształtu ciała. Zapewnia też wentylację materaca, co zapobiega namnażaniu się bakterii i roztoczy. Najtańszą, ale i najgorszą opcją, jest pełna płyta meblowa. Zdecydowanie najlepszym wyborem są drewniane, lekko wygięte i połączone ze sobą listewki (dobrze, aby odległość między listewkami nie przekraczała 4 cm).

Duet materaca i stelażu dopełni pokrowiec - warto wybrać taki, który można prać w pralce, co ułatwi utrzymanie higieny.

Sypialnia

Najlepsze dekoracje do sypialni