tysiące produktów
wysoka jakość
łatwy montaż
program lojalnościowy

Garderoba Carrie Bradshaw z filmu “Seks w wielkim mieście” to zapewne marzenie niejednej kobiety. Nie tylko pozwala na wygodne uporządkowanie ubrań i akcesoriów, ale niesie też ze sobą namiastkę luksusu. Kiedyś mogli sobie na nią pozwolić jedynie właściciele domów, dziś jest możliwe jej posiadanie także w mieszkaniu w bloku. Wystarczą już 3 metry kwadratowe powierzchni, aby urządzić funkcjonalną garderobę, bo nie metraż jest ważny, ale rozwiązania ułatwiające przechowywanie. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości, wybierzmy szafę z drzwiami szklanymi lub lustrzanymi (powiększą przestrzeń).

aranżacja garderoby szafa sypialnia przechowywanie ubrań
naklejka ścienna kwiaty

Sublime fragrances: pink tulips

Naklejka ścienna nr: 90692

zobacz
naklejka ścienna napis angielski

There's no place like this

Naklejka ścienna nr: 57997

zobacz

Zabudowa meblowa

Urządzenie wnętrza garderoby jest zależne od tego, co planujemy w niej przechowywać. Od rodzaju ubrań zależy ilość drążków, szuflad czy półek.

Jak wysoko umieścić drążki? Te, na których będą wisiały płaszcze czy sukienki, na wysokości 180-200 cm, te przeznaczone na bluzki i koszule na wysokości 100-110 cm. Głębokość gablot z drążkami powinna natomiast oscylować wokół 60-70 cm.

W garderobie możesz wykorzystać elementy drewniane lub zwykłe, metalowe drążki pozbawione ścianek. Powierzchnię nad nimi przeznacz na półki - umieścisz tam rzadziej używane rzeczy. Standardowe półki mają ok. 55-60 cm głębokości, ale koszulkom wystarczy już nawet 35 cm. Półki nie powinny być zbyt głębokie - sięganie w głąb po ubrania będzie niewygodne.

Szuflady przydadzą się natomiast na bieliznę i dodatki. Warto w nich umieścić specjalne wkładki-organizery, które pomogą zachować porządek. W obszernej garderobie można pokusić się o dodatkowy stojak na buty.

Jak jeszcze przechowywać ubrania i akcesoria? Ciekawe rozwiązania

W garderobie możesz używać również tekturowych pudeł czy ażurowych koszy - świetnie sprawdzą się do przechowywania czapek czy rękawiczek. Na klasycznych haczykach mogą zawisnąć krawaty lub torebki. Istnieją także specjalne wieszaki na spodnie w formie metalowej ramy z drążkami. Coraz większą popularnością cieszą się ruchome, montowane na wysięgnikach wieszaki oraz pantografy, które pozwalają na opuszczanie ubrań na niższy poziom.

aranżacja garderoby szafa sypialnia przechowywanie ubrań
naklejka ścienna kwiaty

Tulip awakening

Naklejka ścienna nr: 107560

zobacz
aranżacja garderoby szafa sypialnia przechowywanie ubrań
naklejka ścienna klatka ptaki

Ptaki w klatkach

Naklejka ścienna nr: 95813

zobacz
naklejka ścienna ptaki

Ptaki

Naklejka ścienna nr: 57016

zobacz

Oświetlenie

W funkcjonalnej garderobie nie może zabraknąć odpowiedniego oświetlenia. Oczywiście doskonałym rozwiązaniem jest okno, które zapewnia nie tylko dostęp do naturalnego światła, ale również wentylację. Światło powinno docierać do każdego zakamarka, dlatego oprócz oświetlenia ogólnego warto zaplanować oświetlenie punktowe, np. nad półkami. Najekonomiczniejsze będą LED-y, które można również zamontować w formie listew i podświetlić nimi półki, drążki lub podwieszany sufit.

Must haves w garderobie

Trudno o dobranie idealnej stylizacji bez przejrzenia się w lustrze! Pozwoli ono nie tylko na kontrolowanie wyglądu, ale i powiększy przestrzeń. W niewielkim wnętrzu sprawdzi się lustro wiszące, w większym - modele stojące. Warto zwrócić także uwagę na wersję z oświetleniem, najlepiej zbliżonym do dziennego, aby nie przekłamywało kolorów. Stylu garderobie nadadzą pufy lub podnóżki, praktyczne przy przymierzaniu butów. Pikowane modele wprowadzą klimat glamour. W dużym pomieszczeniu świetnym rozwiązaniem będzie dodatkowo toaletka, przy której outfit będzie można uzupełnić odpowiednim makijażem i fryzurą.

Sypialnia

Do garderoby wybierz dekoracje glamour

Poprzedni artykuł: