-50%na fototapety
koniec promocji za:
days day : :
-28% na obrazy i fototapety [ Promocja trwa do 24.06.2019 ] zobacz
  • <%= message %>

Jak dopasować drugą dekorację, gdy już mamy produkt bimago w naszym domu?

Podziel się pasją

Jeśli jakiś czas temu zdecydowałeś/aś się na wybór naszego obrazu czy fototapety, prędzej czy później możesz dojść do wniosku, że ściana sąsiadująca do tej udekorowanej zrobiła się pusta, smutna, albo po prostu wymaga dopieszczenia.

Dobór nowej dekoracji to nie lada gratka dla wytrawnych dekoratorów, ale dla osób rzadziej buszujących po książkach i stronach dekoratorskich, może się to okazać dość trudnym zadaniem.

Teraz nowa dekoracja nie tylko powinna pasować stylem i kolorem do wnętrza, ale i do dotychczasowej dekoracji wiszącej na ścianie obok.

Oto kilka wskazówek, czym się kierować przy wyborze drugiego produktu dekoracyjnego do wnętrza.

1. Czy wybrać ten sam rodzaj produktu? Do obrazu - drugi obraz, a do fototapety - kolejną fototapetę?


Niekoniecznie. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć w swoim salonie tak popularne teraz galerie obrazów, składające się z dwóch lub więcej obrazów. Bez problemu można też łączyć obrazy z innymi naszymi produktami.

Do nieco większej ostrożności zachęcamy jednak, gdy twoim pierwszym wyborem była fototapeta lub tapeta. Taki produkt daje większy efekt we wnętrzu, ale i mocno takie wnętrze definiuje i sobą naznacza. (foto)tapeta umieszczona na największej ścianie w salonie nadaje wnętrzu charakteru od pierwszej chwili. Może powiększać optycznie pomieszczenie, może cofać lub przyspieszać czas (wystarczy wybrać fototapetę w stylu vintage lub futurystyczną, by całe pomieszczenie przesunęło się wizualnie o kilka wieków czy epok), może nadać wnętrzu drapieżności, delikatności, itp.

galeria ścienna
+
+
Rock'n'Roll Stars

Tapeta dekoracyjna Rock'n'Roll Stars nr: 89597

Przejdź do produktu
+
Szary styl

Tapeta na ścianę Szary styl nr: 89778

Przejdź do produktu

Przy wyborze drugiej (foto)tapety warto się zastanowić czy nie będzie kolidować z charakterem i rolą tej pierwszej. Obie, powinny się wzajemnie uzupełniać i tworzyć spójną całość, jak dobre małżeństwo. Nie oznacza to, że jeśli pierwsza powiększa wnętrze, druga też to powinna robić. Nie każdy chce przecież z salonu robić wielką, przepastną halę sportową. Jeśli jedna z tapet pełni istotną rolę tworząc charakter wnętrza, warto by druga tapeta była dla niej delikatnym wsparciem i na odwrót.

2. Czy przy wyborze drugiej dekoracji należy zachować tę samą tematykę?


Cóż, gdybyśmy uważali, że jedynym obrazem pasującym np. do obrazu z makami jest kolejny obraz z makami nie mielibyśmy ponad 60 kategorii tematycznych obrazów. Z drugiej strony, gdybyśmy uważali, że do obrazu z makami nie pasuje drugi obraz z makami, nie mielibyśmy aż 315 obrazów z makami….

W naszym sklepie jest ponad 13 000 obrazów bo uważamy że przy wyborze tematyki "the sky’s the limit", a każdy z nas wie najlepiej czy lepszy jest salon pełen maków, czy pełen różnych kwiatów czy galeria obrazów o różnej tematyce.

Co istotne, warto zwrócić uwagę na typ naszej dotychczasowej dekoracji. W naszym sklepie wyróżniają się obrazy w dwóch typach, które można nazwać: klasycznym malarstwem i nowoczesnym digitalem. W pierwszej grupie znajdują się obrazy o klasycznym charakterze, które są malowane, albo wyglądają jakby były malowane. W ich kompozycji widać pociągnięcia pędzla i łączenia kolorów, a kontury są rozmyte.

galeria ścienna
+
Błękitny port

Obraz nowoczesny Błękitny port nr: 90287

Przejdź do produktu
+
Kraina ciszy

Obraz nowoczesny Kraina ciszy nr: 49573

Przejdź do produktu
+
Skromna

Obraz na płótnie Skromna nr: 48926

Przejdź do produktu
+
Ogniste

Obraz nowoczesny Ogniste nr: 48739

Przejdź do produktu
+
Samotna przystań

Obraz na płótnie Samotna przystań nr: 49551

Przejdź do produktu

W drugiej grupie znajdują się obrazy nowoczesne, przypominające bardziej zdjęcie niż klasyczne malowidło. Przedstawiona kompozycja odzwierciedla rzeczywistość z fotograficzną dokładnością, której pozazdrościć mógłby nie jeden producent telewizorów.

Dopasowanie dekoracji pod kątem typu kompozycji to najprostsza, a zarazem najskuteczniejsza metoda na wnętrze z wyobraźnią, ale w granicach dobrego smaku.

3. Jak dobrać kolor naszej nowej dekoracji tak, by pasowała do dotychczasowej?


O dopasowaniu kolorów wspominaliśmy już na naszym blogu w artykule: "Teoria kolorów - jak wykorzystać ją we wnętrzach?", gdzie przedstawiliśmy 4 najważniejsze schematy kolorystyczne, które pomogą w dopasowaniu barw. Zachęcamy do zapoznania się z całym artykułem, jeśli jednak nie masz ochoty na zapuszczanie się w meandry kolorów podstawowych, odcieni i chromatyczności barw, oto mała podpowiedz jak łatwo dopasować kolorystycznie nową dekorację do poprzedniej. Przed wyborem nowej dekoracji, warto spojrzeć na tą, która już wisi na ścianie i zwrócić uwagę na to, jakie kolory na niej występują. Może to być kolor dominujący na całej dekoracji, albo tylko sporadycznie użyty w artystycznej kompozycji.

Ten kolor to kolor wyjściowy od którego należy zacząć. Kolejnym krokiem jest znalezienie nowej dekoracji, która również będzie zawierać ten kolor. W tym celu pomóc Ci mogą nasze filtry koloru, znajdujące się po lewej stronie ekranu w większości kategorii naszych produktów. Docelowo ustawionych jest tylko 5 głównych kolorów, ale po kliknięciu ikonki "więcej" zobaczysz całą paletę barw do wyboru. Po wyborze konkretnego koloru, zostaniesz przekierowany do produktów zawierających wybrany przez ciebie kolor w swojej kompozycji.

Piękne wnętrze nie musi być efektem karkołomnych zmagań w dopasowaniu poszczególnych elementów. Wystarczy kilka prostych zasad, by wprowadzanie kolejnych dekoracji było łatwe i przyjemne.