• <%= message %>

Polecamy w listopadzie: najmodniejsze połączenia kolorów

tapeta do salonu tapeta do salonu

Alessandro Pilaretti radzi:

1

Dobieraj kolory wg zasady: 70/20/1070% koloru bazowego (dla przykładu: biel), 20% koloru uzupełniającego (granat) i 10% kontrastowego (limonkowy)

2

Różne odcienie różnie wpływają na samopoczucieciemna, szmaragdowa zieleń rozleniwia, ale żywa Greenery działa pobudzająco

3

Nie bój się łączyć ulubionych kolorów nie będą się gryzły, wystarczy dobrać odcienie o tej samej tonacji

Gdy Instytut Pantone ogłosił Greenery kolorem roku 2017, byłem autentycznie zachwycony! Mimo kontrowersji wokół tego odcienia, bardzo mnie cieszy, że zielony po raz kolejny wrócił do głównego nurtu dekoracji wnętrz. To świetny kolor, świeży, kojący dla oczu i bardzo uniwersalny, łatwo go też wprowadzić do mieszkania: wystarczy kilka doniczek z żywymi roślinami i gotowe! Ale moim ulubionym rozwiązaniem są coraz częściej obecne w światowych trendach duże plamy zieleni, łączone z innymi mocnymi, nasyconymi barwami. W tym roku dominowały obowiązkowe kompozycje z dwoma najmodniejszymi barwami: jasną zielenią Greenery i wesołym Millennial Pink, ale popularne było też połączenie cytrynowej żółci i turkusowego oraz limonki i granatu. Za to wszystko wskazuje na to, że przyszłość będzie należała do zdecydowanie ciemniejszych odcieni. Coraz więcej osób decyduje się na odważne zastosowanie dużych ilości granatowego na ścianach i dużych meblach, łączonego z pięknym, bogatym szmaragdem. To bardzo nowatorskie przełamanie tradycyjnej tezy, że niebieski i zielony nie są dobrą parą – i nie mogę się doczekać, by zagościło w architekturze wnętrz na dłużej!

plakaty plakaty
tapeta w liście tapeta w liście
tapeta egzotyczna tapeta egzotyczna

Dekoracje wybrane przez artystę