-28% zniżki na wybrane obrazy koniec promocji za:
dni dzień : :
-23% na obrazy i fototapety [ Promocja trwa do 02.03.2020 ] zobacz

Kwiaty - obrazy malowane i drukowane na płótnie

Wzory kwiatowe przedstawione w tradycyjnych kompozycjach, to piękna i subtelna dekoracja. Daj się zachwycić naturalnym pięknem kwiatów zaklętym w obrazach na płótnie, od radosnych słoneczników po klasyczne róże czy maki. Realistyczne, misternie wykonane obrazy przeplatają się tu z kwiecistymi wariacjami, pełnymi koloru i lekkości. W naszej kolekcji posiadamy około 600 różnych wzorów, wśród których znajdziesz tradycyjne kwiaty idealnie odwzorowane z natury, a także abstrakcje inspirowane naturą. Wybierając technikę obrazu ręcznie malowanego zyskasz fakturę, która dodatkowo wzbogaci wzór i nada mu efekt przestrzenności. Szukając intensywnych barw zdecyduj się na obraz akrylowy z kwiatami. Technika akrylowa pozwala na wydobycie mocniejszego i głębszego koloru, przez co dekoracja stanie się bardziej widoczna w Twoim wnętrzu. Jeżeli wybierając obraz myślisz o umieszczeniu go w łazience, zdecydowanie najlepszym wyborem będzie odporny na wilgoć nadruk na płótnie. Obrazy Kwiaty sprawdzają się w większości aranżacji. Uniwersalna tematyka pięknie wpasuje się w każdą aranżację, dzięki czemu obrazy z kwiatami są też świetnym wyborem na prezent dla bliskiej osoby.

czytaj więcej zwiń opis

Kwiaty w malarstwie - kwiatowe inspiracje w obrazach

Wielcy artyści docenili piękno kwiatów i umieszczali je na pejzażach, portretach oraz kompozycjach martwej natury. W kolejnych epokach obrazy kwiatów różniły się pod względem formy, kompozycji oraz stopnia realizmu. Kwiaty w malarstwie średniowiecznym i renesansie były traktowane bardziej jako tło i dekoracja niż samodzielny temat. Przełomowym momentem dla obrazów kwiatów okazał się XVI wiek. Wtedy to pejzaż i kwiaty przestały być tłem dla portretów i scen mitologicznych, a zyskały pierwszoplanową rolę. W podobnym okresie tworzyli najwybitniejsi przedstawiciele martwej natury ujmującej kwiaty i bukiety - Willem van Aeist, Rachel Ryusch i Jan Brueghel (starszy). W kolejnych wiekach malarze preferowali realistyczne obrazy kwiatów. Impresjoniści zmienili to, a ich kwiatowe kompozycje miały oryginalny charakter dzięki krótkim pociągnięciom pędzla i wyrazistym kolorom. W tym czasie powstały najpiękniejsze obrazy z kwiatami. Lilie wodne Moneta, słoneczniki van Gogha czy malwy Berthy Morisot przeszły do historii malarstwa. Nowoczesna sztuka pozwoliła sobie na odrobinę szaleństwa z kwiatami - abstrakcyjne martwe natury, kubistyczne obrazy kwiatów czy surrealistyczne kompozycje kwiatowe zaskakują śmiałością i nowymi rozwiązaniami w malarstwie. Kwiatowy motyw doczekał się wspaniałych realizacji zarówno w malarstwie historycznym, jak i sztuce współczesnej. Dziś możemy znaleźć obrazy z kwiatami w nowoczesnych stylizacjach, jak i dekoracjach inspirowanych dziełami wielkich mistrzów.

Obrazy do salonu - kwiaty jako oryginalna dekoracja ścienna

Możliwości aranżacyjne obrazów z kwiatami są przeogromne. Pasują one do salonu, znakomicie ozdobią ścianę sypialni, będą też wspaniale prezentować się w holu lub korytarzu. Kwiaty w malarstwie są tematem popularnym, niezwykle strojnym a jednocześnie bardzo wyszukanym. Obraz kwiatów w nowoczesnym stylu jest dekoracją ścienną, która doda polotu i koloru do wnętrza mieszkania. Delikatne stokrotki warto dopasować na przykład do ścian naszego salonu. W sklepie bimago znajdą Państwo obrazy tych kwiatów inspirowane sztuką pop art.. Nieco odmienny styl prezentują obrazy przedstawiające storczyki. Stonowana kolorystyka i oryginalna kompozycja pozwoli dodać elegancji naszemu wnętrzu. Ciekawym motywem w malarstwie są też słoneczniki. Żywe kolory na obrazach kwiatów inspirowanych słynnym dziełem Van Gogha pozwolą ożywić bardziej tradycyjne wnętrza. Mówiąc o obrazach kwiatów, nie sposób pominąć róż jako dekoracji ściennej. Oryginalne kompozycje tych kwiatów w czarno-białej lub szarej kolorystyce dedykowane są dla miłośników nowoczesnego malarstwa. W naszym sklepie znajdziecie zarówno nowoczesne obrazy storczyków, jak i subtelne stokrotki i maki. Polecamy dekoracje ścienne z kolekcji Obrazy Kwiaty.

Tryptyki oraz obrazy kwiatów w większych i mniejszych rozmiarach

Obrazy kwiatów odznaczają się nie tylko różnorodną formą i stylem, ale również dostępnymi rozmiarami. Obrazy tryptyki z kwiatami są niezwykle popularną ozdobą w nowoczesnych wnętrzach. Oryginalne kompozycje z makami, storczykami lub tulipanami są efektowne i dodadzą blasku każdemu wnętrzu. Tryptyki z kwiatami są niezwykle popularne dzięki możliwościom aranżacyjnym. Można je zawiesić na różnej wysokości lub też w jednej linii. Ponadto, obrazy kwiatów w kilku częściach mogą mieć orientację poziomą lub pionową. Wijące się łodygi i gałązki w pionowej kompozycji pozwolą optycznie powiększyć pomieszczenie. Z kolei poziomy, wieloczęściowy obraz z kwiatami będzie efektowną ozdobą większego salonu lub sypialni. Ozdabiając dom malarstwem z kwiatami, powinniśmy również zastanowić się nad rozmiarem naszego obrazu. Obrazy kwiatów w stylu nowoczesnym będą lepiej prezentować się w większych rozmiarach. Z kolei bukiety oraz martwa natura dobrze będą pasować jako minimalistyczna ozdoba ścienna. W sklepie bimago znajdziesz zarówno wielkoformatowe obrazy z kwiatami, jak i płótna w mniejszych rozmiarach.

  • <%= message %>

Kwiaty - Obrazy ręcznie malowane i wydruki na płótnie

Liczba produktów w kategorii: 30

Filtry:

  1. Kolor: fioletowy
Obraz na ścianę Zakochane tulipany

Obraz na płótnie "Zakochane tulipany"

Cena od: 148,32 zł 114,20 zł
Obraz na ścianę Harmonia: orchidea

Obraz na płótnie "Harmonia: orchidea"

Cena od: 84,52 zł 65,08 zł
Obraz nowoczesny Orchidee i perły

Obraz na płótnie "Orchidee i perły"

Cena od: 224,04 zł 172,48 zł
Obraz współczesny Kolorowe maki

Obraz na płótnie "Kolorowe maki"

Cena od: 112,88 zł 86,88 zł
Obraz nowoczesny Wyszukane kalie

Obraz na płótnie "Wyszukane kalie"

Cena od: 338,76 zł 260,84 zł
Obraz współczesny Wolność natury

Obraz na płótnie "Wolność natury"

Cena od: 84,52 zł 65,08 zł
Obraz dekoracyjny Kwitnący bez

Obraz na płótnie "Kwitnący bez"

Cena od: 148,32 zł 114,20 zł
Obraz nowoczesny Pośród gwiazd

Obraz na płótnie "Pośród gwiazd"

Cena od: 224,04 zł 172,48 zł
Obraz na ścianę Kwiaty pamięci

Obraz na płótnie "Kwiaty pamięci"

Cena od: 224,04 zł 172,48 zł
Obraz dekoracyjny Ametystowa elegancja

Obraz na płótnie "Ametystowa elegancja"

Cena od: 224,04 zł 172,48 zł
Obraz nowoczesny Delicate petals

Obraz na płótnie "Delicate petals"

Cena od: 141,44 zł 108,88 zł
Obraz nowoczesny Marzenia i lilie

Obraz na płótnie "Marzenia i lilie"

Cena od: 224,04 zł 172,48 zł
Obraz współczesny Marvelous orchid

Obraz na płótnie "Marvelous orchid"

Cena od: 333,96 zł 257,12 zł
Obraz dekoracyjny Różowe magnolie

Obraz na płótnie "Różowe magnolie"

Cena od: 145,36 zł 111,92 zł
Obraz nowoczesny Kwiecisty witraż

Obraz na płótnie "Kwiecisty witraż"

Cena od: 224,04 zł 172,48 zł
Obraz na ścianę Orchidee w fiolecie

Obraz na płótnie "Orchidee w fiolecie"

Cena od: 217,16 zł 167,20 zł
Obraz nowoczesny Anioł

Obraz na płótnie "Anioł"

Cena od: 217,16 zł 167,20 zł
Obraz na ścianę Wyrafinowana orchidea

Obraz na płótnie "Wyrafinowana orchidea"

Cena od: 217,16 zł 167,20 zł
Obraz na ścianę Powitanie wiosny

Obraz na płótnie "Powitanie wiosny"

Cena od: 224,04 zł 172,48 zł
Obraz na ścianę Wisteria chińska

Obraz na płótnie "Wisteria chińska"

Cena od: 112,88 zł 86,88 zł
Obraz nowoczesny Wisteria

Obraz na płótnie "Wisteria"

Cena od: 170,32 zł 131,12 zł
Obraz na ścianę Oszałamiające kalie

Obraz na płótnie "Oszałamiające kalie"

Cena od: 217,16 zł 167,20 zł
Obraz na ścianę Irys

Obraz na płótnie "Irys"

Cena od: 83,52 zł 64,28 zł
Obraz dekoracyjny Fioletowy sen

Obraz na płótnie "Fioletowy sen"

Cena od: 298,32 zł 229,68 zł
Obraz współczesny Maki w gwiaździstą noc

Obraz na płótnie "Maki w gwiaździstą noc"

Cena od: 248,44 zł 232,20 zł
Obraz nowoczesny Liliowe maki

Obraz na płótnie "Liliowe maki"

Cena od: 83,52 zł 64,28 zł