tysiące produktów
wysoka jakość
łatwy montaż
program lojalnościowy

Secesja obrazy

Fiiltry

Fiiltry

Typ

Kolor

  • Pokaż więcej kolorów

    Ukryj dodatkowe kolory

Liczba części

Orientacja

Styl

  • Pokaż więcej styli

    Ukryj dodatkowe style

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie Złota imaginacja
od
113,16 zł
161,68 zł
Obraz na płótnie Drzewo życia
od
173,48 zł
247,88 zł
Obraz na płótnie Spełnienie
od
64,92 zł
92,76 zł
Obraz na płótnie Pocałunek
od
64,36 zł
92,00 zł
Obraz na płótnie Śniąca dama
od
64,68 zł
92,40 zł
Obraz na płótnie Złote drzewo I
od
132,24 zł
188,92 zł
Obraz na płótnie Złote rybki
od
108,36 zł
154,80 zł
Obraz na płótnie Niewyraźne
od
86,36 zł
123,40 zł
Obraz na płótnie Złote drzewo II
od
173,48 zł
247,88 zł
Obraz na płótnie Złote drzewo
od
64,72 zł
92,48 zł
Obraz na płótnie Drzewo i mozaika
od
174,20 zł
248,88 zł
  1. 1
  2. 2
Obrazy secesyjne z kolekcji bimago to wyjątkowe dekoracje, które sprawdzą się w klasycznych i minimalistycznych wnętrzach. Subtelne kolory i romantyczne motywy doskonale podkreślą aranżacje w stylu art deco i wprowadzą do przestrzeni nutę elegancji i luksusu. Obrazy Alfonsa Muchy czy Gustava Klimta to propozycja dla wielbicieli dobrego smaku i malarstwa na najwyższym poziomie.

Obrazy secesyjne na płótnie

Secesja rozwijała się w europejskiej sztuce na przełomie XIX i XX wieku. Ma bardzo określone ramy stylistyczne. Charakteryzuje ją brak symetrii, swoboda, bogate ornamenty roślinne lub abstrakcyjne. Linie na obrazach secesyjnych były płynne, często przybierały kształt fal. Najsłynniejsze obrazy w tym stylu tworzyli: Antoni Gaudi, Alfons Mucha, Stanisław Wyspiański, a także Vincent van Gogh. Ich obrazy można podziwiać w najsłynniejszych muzeach i galeriach sztuki albo… zawiesić reprodukcję we własnym domu. Kolekcja bimago to obrazy inspirowane największymi dziełami tych artystów. Eleganckie kompozycje, kwiatowe motywy i przepiękne kolory sprawią, że wnętrze nabierze artystycznego stylu.

Czytaj więcej Zwiń opis

Obrazy secesja z kwiatami i modnymi wzorami

Na obrazach w stylu secesyjnym znajdziemy dużo odniesień do natury. Wiele z nich przedstawia kwiaty, drzewa czy inne rośliny, ale także żywioły, jak ogień czy wodę. Ludzie, szczególnie kobiety przedstawione na tych dziełach są niezwykle subtelni. Nie brakuje tu także motywów zwierzęcych. Malarze najczęściej skupiali się na zwierzętach uznanych powszechnie za piękne, jak motyle czy pawie. Secesja to także obrazy ze świata baśni i fantazji, na których można znaleźć postaci jakby z innej rzeczywistości. Decydując się na obraz secesyjny w domu, warto przeanalizować jego symbolikę. W wielu dziełach za modnymi wzorami zawarto bowiem mnóstwo ukrytych znaczeń.

Obraz w stylu secesyjnym w salonie

Reprodukcje dzieł malarzy z nurtu secesyjnego albo współczesne, stylizowane na secesję, często trafiają na ściany w salonach. Obrazy Alfonsa Muchy, Gustava Klimta czy Henri de Toulouse-Lautrec zachwycają subtelnymi kolorami i romantycznym urokiem. Nic dziwnego - przez swoje bogactwo są bardzo dekoracyjne. Na obrazach secesyjnych można znaleźć całą paletę barw, a także elementy ze złotymi czy srebrnymi zdobieniami. To wszystko sprawia, że secesyjny obraz może być jedyną ozdobą w pomieszczeniu i będzie dobrze spełniał swoją dekoracyjną rolę. W stylu secesyjnym sporo jest chaosu. Nie warto go pogłębiać przez niedobrane dodatki. Świetnie we wnętrzu będzie współgrało minimalistyczne wyposażenie i secesyjne dekoracje.