inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-40% na obrazy Oferta ważna do 10.12.2023

Obrazy Caravaggio - najsłynniejsze obrazy i reprodukcje Caravaggio

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Typ

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Caravaggio był kultowym włoskim malarzem barokowym, znanym z charakterystycznego przedstawiania światła i wykorzystywania żywych modeli. Posługując się techniką światłocienia, artysta malował cienie, opracowując nowe formy. Obrazy Caravaggio cenione są za umiejętność tworzenia realistycznych postaci i odwzorowania światła, koloru i emocji. Inspirując się włoskim mistrzem, bimago oferuje najsłynniejsze obrazy Caravaggia, kolekcję replik i reprodukcji, które doskonale uzupełnią wystrój Twojego wnętrza i dodadzą mu artystycznej głębi!

Życie i najważniejsze cechy obrazów Caravaggio

Michelangelo Merisi Caravaggio, który żył w latach 1571 - 1610, jest jednym z najbardziej znanych malarzy barokowych. W swoich obrazach wyrzekł się piękna ludzkiego ciała, idealizowanego przez malarzy renesansowych. Najsłynniejsze obrazy Caravaggio to "Nawrócenie Pawła", "Judyta odcinająca głowę Holofernesowi", "Wieczerza w Emaus", "Pocałunek Judasza" oraz "Chłopiec z koszem owoców". Caravaggio w celu ukazania realizmu wprowadził do swych dzieł ostry światłocień. Dzięki temu jego malarstwo zyskało niezwykły styl, a jego obrazy były naśladowane przez kolejne pokolenia artystów nazywanych Caravaggionistami. Był założycielem rzymskiego malarstwa barokowego, które charakteryzowało się obrazami o tematyce religijnej oraz mitologicznej. W dziełach Caravaggia odnajdujemy połączenie świętości z profanum, które zaakcentowane jest przy użyciu światłocienia. Tematyka biblijna, martwe natury i sceny rodzajowe należą do najczęstszych tematów w jego twórczości.

czytaj więcej zwiń opis

Wieczerza w Emaus, Dawid i Goliat i inne obrazy Caravaggia w bimago

Caravaggio jest ceniony za ciekawe i zaskakujące rozwiązania w swojej twórczości artystycznej, które do dziś są doceniane przez miłośników sztuki. Kolekcja obrazów "Caravaggio" w galerii bimago składa się z najbardziej znanych dzieł tego autora, takich jak "Wieczerza w Emaus" czy "Śmierć Marii". Jeśli cenisz oryginalny, barokowy styl i nastrojowe obrazy na płótnie, to ta kolekcja z pewnością Ci się spodoba. "Wieczerza w Emaus" jest pierwszym dziełem Caravaggia o tej tematyce. Przedstawia ono cztery postacie przy stole, które zostały oddane z niezwykłym realizmem. Z kolei "Dawid i Goliat" to scena ze Starego Testamentu, w której Dawid pokonuje Goliata w walce. Symboliczne zwycięstwo dobra ze złem jest podkreślone za pomocą światła, które oświetla Dawida triumfującego nad Goliatem. Reprodukcje dzieł sztuki sprawią, że w pomieszczeniu zyskasz niezwykle elegancką i stylową dekorację, która uzupełni aranżację wnętrza.

Reprodukcje obrazów Caravaggia jako dekoracja ścienna

Obrazy Caravaggio przedstawiają głównie sceny religijne, mitologiczne i martwe natury. Taka tematyka idealnie będzie pasować do klasycznych wnętrz. Jeśli chcemy uzyskać elegancką aranżację, to polecamy oprawić jedną z reprodukcji obrazu w ramę w złotym kolorze i zawiesić na ścianie o granatowym lub bordowym odcieniu. Taką aranżację polecamy do salonu lub biura. Obrazy Caravaggio z martwą naturą idealnie spiszą się również w jadalni lub kuchni. Jeśli chcemy ciekawie zaakcentować tą dekorację, polecamy dobrze oświetlić obraz dzięki czemu uwypuklimy efekt światłocienia. Obrazy Caravaggia to klasyczne, barokowe malarstwo, które idealnie sprawdzi się w pomieszczeniach utrzymanych w stylu vintage. Niebanalna dekoracja ścienna idealnie dopełni taką aranżację. Reprodukcje dzieł Caravaggia będą dobrze wyglądały również w stylu rustykalnym, który inspirowany jest naturalnymi materiałami i często utrzymany w kolorach ziemi. Zapraszamy do obejrzenia kolekcji z obrazami Caravaggia i znalezienia inspiracji na dekorację swojego wnętrza.

Obrazy Caravaggia i ponad 4000 reprodukcji w galerii bimago

Caravaggio jest autorem, którego prace osiągają ogromne ceny i zdobią ściany najbardziej znanych galerii na świecie. Na szczęście w sklepie bimago ceny reprodukcji arcydzieł malarstwa są naprawdę atrakcyjne, dzięki czemu każdy może sobie pozwolić na taką dekorację ścienną. Caravaggio w swoich obrazach osiągnął wyjątkowy efekt artystyczny i styl, który staraliśmy się oddać w naszych reprodukcjach. Jeśli cenisz reprodukcje obrazów barokowych, to zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. W bimago można znaleźć obrazy Rubensa, a wśród nich najbardziej znane dzieła tego twórcy. Ogromną popularnością cieszą się również obrazy Gustava Klimta, którego obrazy utrzymane są w niezwykłym stylu art deco. Jeśli szukasz modnej dekoracji ściennej, reprodukcja obrazu Caravaggia lub innego artysty z pewnością cię zafascynuje. Polecamy kolekcję reprodukcji w galerii bimago, wśród których znajdziesz najbardziej znane dzieła Leonarda da Vinci, El Greco, Vincenta van Gogha i wielu innych twórców.