inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-35% na obrazy Oferta ważna do 29.02.2024 Koniec promocji za: : :

Giuseppe Arcimboldo - obrazy i reprodukcje na płótnie

Kategorie
Sortuj

Sortuj według

Giuseppe Arcimboldo to XVI wieczny włoski malarz uważany za pre-surrealistę, będący silną inspiracją dla późniejszej twórczości Salvadora Dali. Wśród obrazów Arcimboldo szczególną uwagę przykuwają oryginalne portrety stworzone z otaczających nas elementów. Reprodukcje Giuseppe Arcimboldo to surrealistyczne dekoracje, które ożywią każde wnętrze i nadadzą mu niepowtarzalnego charakteru! Obrazy na płótnie Arcimboldo polecane są wszystkim osobom szukającym oryginalnych rozwiązań aranżacyjnych.

Obrazy Giuseppe Arcimboldo

Wyobraźnia ponad miarę i oryginalny styl. Tak w dużym skrócie można określić twórczość Włocha Giuseppe Arcimboldo. Żyjący w XVI wieku dawał upust swojej kreatywności, tworząc na dworach w Wiedniu, Mediolanie czy w Pradze. Historycy sztuki określają jego styl jako pre-surrealistyczny, który z czasem stał się inspiracją dla samego Salvadora Dali. Obrazy Giuseppe Acimboldo to na pierwszy rzut oka portrety. Jednak uważne studiowanie obrazów włoskiego mistrza sprawia, że zaczynamy dostrzegać na nich coś więcej. Kolorowe twarze składają się bowiem ze starannie dobranych elementów będących częścią otaczającej nas rzeczywistości. Na obrazach Giuseppe Arcimboldo można dopatrzeć się chociażby warzyw, owoców, książek, ptaków czy ryb. Ich dobór jest zależny od tematu danego dzieła.


 

Obrazy Arcimboldo

Obrazy Arcimboldo to świetny sposób na relaks i odpoczynek dla naszego umysłu. Ciągłe poszukiwanie detali, wykorzystanych kolorów, czy dopatrywanie się nowych kształtów to doskonały sposób na zajęcie zmęczonej po intensywnym dniu głowy. Twórczość Włocha na pewno trafi do osób o artystycznej, nieco zwariowanej duszy. Warto zestawiać słynne obrazy malarzy również z innymi rodzajami obrazów - pejzażami, fotografiami lub martwą naturą. To, w jakim miejscu je zawiesimy, może być determinowane motywem przewodnim obrazu. Te przedstawiające jedzenie świetnie sprawdzą się chociażby w kuchni lub jako część wystroju restauracji. Książki lub ptaki z kolei pasują do gabinetu lub salonu. Decydując się na dzieło włoskiego artysty, należy rozważyć minimalizm w pozostałych dodatkach i kolorystyce. Kolorowe tapety i nadmiar akcesoriów nie tylko sprawi, że we wnętrzu zapanuje bałagan. Odwróci także uwagę od reprodukcji, sprawiając, że zginie ona w tym artystycznym gąszczu. Dlatego postawmy przede wszystkim na jasne, gładkie ściany, które będą stanowić kontrast dla twórczości włoskiego malarza.

Giuseppe Arcimboldo

Giuseppe Arcimboldo to XVI-wieczny włoski malarz związany z manieryzmem. Uznawany jest za jednego z najbardziej oryginalnych i odważnych twórców w historii sztuki. Swoja karierę rozpoczął w wieku 21 lat w rodzinnym Mediolanie, jako projektant witraży i malarz fresków w lokalnych katedrach. W późniejszym okresie Giuseppe Arcimboldo malował na dworach w Mediolanie, Pradze i Wiedniu. Artysta znany jest z ekscentrycznych portretów i różnego rodzaju kompozycji figuralnych o treści rodzajowej. Oddawał się także obrazom alegorycznym, które przedstawiały abstrakcyjne koncepcje. W jego twórczości znaleźć można także odniesienia do problemów społecznych i politycznych.

Giuseppe Arcimboldo wiosna i inne dzieła Arcimboldo

Malarz chętnie ukazywał w swoich dziełach związek człowieka z naturą, czego wyrazem jest między innymi seria obrazów Cztery pory roku. Na obrazie Giuseppe Arcimboldo Wiosna dostrzec można kwiaty, liście i gałęzie, które tworzą iluzję ludzkiej twarzy. Znanym obrazem jest także Giuseppe Arcimboldo jesień. Tę porę roku ukazał malarz jako mieszankę winogron, granatów i innych owoców, które tworzą sylwetkę mężczyzny. Z kolei na obrazie Giuseppe Arcimboldo lato przedstawiona została kobieta o atrakcyjnej figurze, ubrana w słomianą bluzkę i ozdobiona kłosami dojrzałej pszenicy. Na obrazie Giuseppe Arcimboldo Zima dostrzec można z kolei stary, pęknięty pień, który przypomina pomarszczonego starca. Arcimboldo znany jest także z serii obrazów Cztery żywioły. Należy do niej między innymi obraz Giuseppe Arcimboldo woda, przedstawiający postać złożoną z ryb, wodorostów i innych stworzeń.
Pasjonaci malarstwa włoskiego artysty mogą obcować na co dzień z tymi niekonwencjonalnymi motywami, dekorując swoje pomieszczenia reprodukcjami obrazów Arcimboldo. Obrazy takie jak Giuseppe Arcimboldo jesień czy Giuseppe Arcimboldo wiosna, z pewnością pozwolą stworzyć jedyną w swoim rodzaju aranżację.