inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-30% na obrazy Promocja ważna do 04.12.2022

Giuseppe Arcimboldo - obrazy i reprodukcje na płótnie

Kategorie
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie Wiosna
od
64,32 zł
91,88 zł
-30%
Obraz na płótnie Lato
od
64,52 zł
92,20 zł
-30%
Obraz na płótnie Ogień
od
64,44 zł
92,08 zł
-30%
Obraz na płótnie Admirał
od
64,44 zł
92,08 zł
-30%
Obraz na płótnie Zima
od
64,52 zł
92,20 zł
-30%
Obraz na płótnie Woda
od
64,52 zł
92,20 zł
-30%
Obraz na płótnie Wiosna
od
64,44 zł
92,08 zł
-30%
Obraz na płótnie Lato
od
64,32 zł
91,88 zł
-30%
Obraz na płótnie Zima
od
64,36 zł
92,00 zł
-30%
Giuseppe Arcimboldo to XVI wieczny włoski malarz uważany za pre-surrealistę, będący silną inspiracją dla późniejszej twórczości Salvadora Dali. Wśród obrazów Arcimboldo szczególną uwagę przykuwają oryginalne portrety stworzone z otaczających nas elementów. Reprodukcje Giuseppe Arcimboldo to surrealistyczne dekoracje, które ożywią każde wnętrze i nadadzą mu niepowtarzalnego charakteru! Obrazy na płótnie Arcimboldo polecane są wszystkim osobom szukającym oryginalnych rozwiązań aranżacyjnych.

Obrazy Giuseppe Arcimboldo

Wyobraźnia ponad miarę i oryginalny styl. Tak w dużym skrócie można określić twórczość Włocha Giuseppe Arcimboldo. Żyjący w XVI wieku dawał upust swojej kreatywności, tworząc na dworach w Wiedniu, Mediolanie czy w Pradze. Historycy sztuki określają jego styl jako pre-surrealistyczny, który z czasem stał się inspiracją dla samego Salvadora Dali. Obrazy Giuseppe Acimboldo to na pierwszy rzut oka portrety. Jednak uważne studiowanie obrazów włoskiego mistrza sprawia, że zaczynamy dostrzegać na nich coś więcej. Kolorowe twarze składają się bowiem ze starannie dobranych elementów będących częścią otaczającej nas rzeczywistości. Na obrazach Giuseppe Arcimboldo można dopatrzeć się chociażby warzyw, owoców, książek, ptaków czy ryb. Ich dobór jest zależny od tematu danego dzieła.

czytaj więcej zwiń opis

Obrazy Arcimboldo

Obrazy Arcimboldo to świetny sposób na relaks i odpoczynek dla naszego umysłu. Ciągłe poszukiwanie detali, wykorzystanych kolorów, czy dopatrywanie się nowych kształtów to doskonały sposób na zajęcie zmęczonej po intensywnym dniu głowy. Twórczość Włocha na pewno trafi do osób o artystycznej, nieco zwariowanej duszy. Warto zestawiać słynne obrazy malarzy również z innymi rodzajami obrazów - pejzażami, fotografiami lub martwą naturą. To, w jakim miejscu je zawiesimy, może być determinowane motywem przewodnim obrazu. Te przedstawiające jedzenie świetnie sprawdzą się chociażby w kuchni lub jako część wystroju restauracji. Książki lub ptaki z kolei pasują do gabinetu lub salonu. Decydując się na dzieło włoskiego artysty, należy rozważyć minimalizm w pozostałych dodatkach i kolorystyce. Kolorowe tapety i nadmiar akcesoriów nie tylko sprawi, że we wnętrzu zapanuje bałagan. Odwróci także uwagę od reprodukcji, sprawiając, że zginie ona w tym artystycznym gąszczu. Dlatego postawmy przede wszystkim na jasne, gładkie ściany, które będą stanowić kontrast dla twórczości włoskiego malarza.