inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 99 zł program lojalnościowy

-30% na obrazy Oferta ważna do 24.01.2022

Jan Steen Obrazy

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obrazy Jan Steen

Jan Steen był niezwykle niezwykle utalentowanym malarzem pochodzącym z Holandii. Jego życie i twórczość przypadają na XVII wiek, a zatem ukierunkował je okres baroku. Jan Havicksz Steen, bo takie jest jego pełne imię i nazwisko, nie wywodził się z artystycznej rodziny - jego ojciec był handlarzem piwa. Jednak mimo to postanowił podążać tą drogą. Z pomocą przyszli mu Nicolaus Knupfer i Adriaen van Ostade - wybitni malarze, a także jego teść Jan van Goyen - uznany pejzażysta. To u nich Holender pobierał nauki. Mimo że początkowo obrazy były jednym z jego sposobów na spłacenie długów to szybko przyniosły mu sławę i uznanie na całym świecie. Holender stworzył blisko 800 obrazów, z czego do dzisiaj przetrwało około 300. Wybrane dzieła można podziwiać w muzeach na całym świecie.

Czytaj więcej Zwiń opis

Reprodukcje na płótnie dzieł Jana Steen

Obrazy Jana Steena to przede wszystkim sceny rodzajowe, portrety, a także niezwykle ciekawe alegorie. Holender chętnie tworzył także dzieła o tematyce mitologicznej, historycznej oraz religijnej. Co ciekawe, obrazy Holendra były postrzegane jako satyryczne i wręcz tryskające humorem.
Reprodukcje obrazów Jana Steena z oferty bimago będą świetnym pomysłem na prezent. Z pewnością zachwycą miłośników bardziej niszowej sztuki. Reprodukcje Jana Steena to również wysoka jakość. W ofercie sklepu bimago można znaleźć zarówno ręcznie malowane obrazy, jak i te stworzone w technice Premium Print, które wyróżniają się trójwymiarową powierzchnią.
Obrazy Holendra to niezwykle gustowny dodatek do wystroju salonu, czy gabinetu. Stonowana kolorystyka i zabawne scenki rodzajowe będą z pewnością sprzyjać odpoczynkowi, ale i długim dyskusjom odnośnie sztuki. Aby nie odwracać uwagi od detali dzieła, warto zestawić je z gładkimi ścianami w nienachalnych kolorach, jak biel, szarość czy beż.