inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-35% na obrazy Darmowa dostawa

Reprodukcje obrazów Jan Steen

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Jan Steen był holenderskim malarzem epoki baroku. Artysta zasłynął z pełnych humoru i satyry prac przedstawiających sceny z życia codziennego. Malował także pejzaże, portrety i obrazy religijne. Dzieła artysty są wysoko cenione, a on sam uznawany jest za jednego z najwybitniejszych mistrzów pędzla Złotego Wieku. W bimago stworzyliśmy kolekcję reprodukcji Jana Steena, które z pewnością podbiją serca miłośników niszowej sztuki. Odpowiednio dobrane obrazy na płótnie mogą stać się efektowną dekoracją eleganckiego salonu, gabinetu czy biura.

Obrazy Jan Steen

Jan Steen był niezwykle niezwykle utalentowanym malarzem pochodzącym z Holandii. Jego życie i twórczość przypadają na XVII wiek, a zatem ukierunkował je okres baroku. Jan Havicksz Steen, bo takie jest jego pełne imię i nazwisko, nie wywodził się z artystycznej rodziny - jego ojciec był handlarzem piwa. Jednak mimo to postanowił podążać tą drogą. Z pomocą przyszli mu Nicolaus Knupfer i Adriaen van Ostade - wybitni malarze, a także jego teść Jan van Goyen - uznany pejzażysta. To u nich Holender pobierał nauki. Mimo że początkowo obrazy były jednym z jego sposobów na spłacenie długów to szybko przyniosły mu sławę i uznanie na całym świecie. Holender stworzył blisko 800 obrazów, z czego do dzisiaj przetrwało około 300. Wybrane dzieła można podziwiać w muzeach na całym świecie.

Czytaj więcej Zwiń opis

Reprodukcje na płótnie dzieł Jana Steen

Obrazy Jana Steena to przede wszystkim sceny rodzajowe, portrety, a także niezwykle ciekawe alegorie. Holender chętnie tworzył także dzieła o tematyce mitologicznej, historycznej oraz religijnej. Co ciekawe, obrazy Holendra były postrzegane jako satyryczne i wręcz tryskające humorem.
Reprodukcje obrazów Jana Steena z oferty bimago będą świetnym pomysłem na prezent. Z pewnością zachwycą miłośników bardziej niszowej sztuki. Reprodukcje Jana Steena to również wysoka jakość. W ofercie sklepu bimago można znaleźć zarówno ręcznie malowane obrazy, jak i te stworzone w technice Premium Print, które wyróżniają się trójwymiarową powierzchnią.
Obrazy Holendra to niezwykle gustowny dodatek do wystroju salonu, czy gabinetu. Stonowana kolorystyka i zabawne scenki rodzajowe będą z pewnością sprzyjać odpoczynkowi, ale i długim dyskusjom odnośnie sztuki. Aby nie odwracać uwagi od detali dzieła, warto zestawić je z gładkimi ścianami w nienachalnych kolorach, jak biel, szarość czy beż.