inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-30% na obrazy Oferta ważna do 07.12.2023

Reprodukcje obrazów Jean Baptiste Chardin

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Interesujesz się XVIII-wiecznym malarstwem? Nie przegap kolekcji reprodukcji Jeana-Baptiste-Siméon Chardina – francuskiego artysty, który inspirował się tradycją niderlandzką. Chardin w mistrzowski sposób stosował światłocień. Uznawany był za jednego z najlepszych malarzy rodzajowych. Dzięki reprodukcjom Jeana-Baptiste-Siméon Chardina można wnieść elegancję do pomieszczeń i cieszyć się pięknem sztuki przez duże "S", bez konieczności odwiedzania muzeów! Obrazy na płótnie najlepiej pasować będą do aranżacji w stylu dworskim lub klasycznym.

Obrazy Chardin

Jean-Baptiste-Siméon Chardin był francuskim malarzem, którego twórczość odwoływała się do tradycji niderlandzkiej. Umiłował sobie także martwą naturę i pomimo tego, że w czasach, których żył nie była już ona tak popularnym motywem był lubianym i cenionym artystą. W 1728 roku Chardin zaprezentował swoje dział na Wystawie Młodych w Paryżu oraz został członkiem Królewskiej Akademii Malarstwa. Artysta był znany z tego, że opatentował własną technikę nakładania kilku warstw farby, dzięki czemu mógł uzyskiwać głęboki koloryt, co wyróżniało jego prace na tle innych malarzy rokokowych. Jean-Baptiste-Siméon Chardin uznany został za jednego z najlepszych malarzy rodzajowych. Artysta do perfekcji opanował światłocień, który stosował z niesamowitą lekkością i wyczuciem. Dzieła Jeana-Babtiste Chardina do dziś możemy podziwiać w jednym z największych muzeum na świecie w paryskim Luwrze.

Czytaj więcej Zwiń opis

Obrazy Chardin - martwa natura i sceny rodzajowe

Obrazy Chardina to prawdziwa perełka, dla wszystkich miłośników XVIII-wiecznego malarstwa. Te wyjątkowe dzieła, dzięki bogatej kolekcji bimago już teraz mogą być Twoje. Tak stylowy dodatek będzie się dobrze prezentował we wnętrzu urządzonym w stylu dworskim lub klasycznym. Tutaj świetnym uzupełnieniem wystroju będą różnego typu antyki, które wraz z malarstwem Chardina nadadzą przestrzeni wyjątkowo eleganckiego charakteru. Aby wyeksponować dzieło warto zawiesić go w salonie lub w gabinecie np. nad fotelem, kanapą lub biurkiem. Warto pomyśleć o dodatkowym źródle światła w postaci stylowego kinkietu, który oświetli pracę podkreślając jej wszystkie szczegóły. Reprodukcje obrazów Chardina najlepiej zawiesić na gładkiej ścianie, pomalowanej na jeden kolor. Tutaj odpowiednie będą zarówno barwy jasne, jak i ciemne. Ponadczasowa oraz uniwersalna tematyka dzieł artysty nada wnętrzu prestiżu i przemieni go w niezwykle wytworne pomieszczenie.