inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-40% na obrazy Oferta ważna do 03.12.2023

Rafael Santi obrazy, słynne dzieła i reprodukcje obrazów

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Typ

Kolor

Orientacja

Styl

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie David's Triumph
od
91,20 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie Jacob's Flight
od
58,08 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Tempi Madonna
od
58,08 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie La Fornarina
od
58,08 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Caritas
od
102,96 zł
171,60 zł
  1. 1
  2. 2
Rafael Santi to jeden z najwybitniejszych przedstawicieli włoskiego renesansu. Inspirował się malarstwem Leonarda da Vinci czy Michała Anioła. Sam Rafael tworzył na płótnie liczne sceny biblijne, które miały silny wpływ na późniejsze pokolenia artystów. Szkoła ateńska, Madonna Sykstyńska, Upadek Jerycha to jedne z jego najsłynniejszych dzieł, które dzisiaj możemy podziwiać w światowej sławy muzeach. Reprodukcje jego obrazów na płótnie są również dostępne w kolekcji bimago i mogą zdobić także ściany Twojego salonu, sypialni i biura!

Rafael Santi - życie i twórczość włoskiego malarza

Rafael Santi to włoski malarz i architekt tworzący w epoce Renesansu. Jest on uważany za jednego z najwybitniejszych artystów tego okresu. W początkowym okresie twórczości Rafael Santi naśladował swojego mistrza, Perugina. W późniejszych dziełach Rafaela Santiego zaznacza się wpływ Leonarda da Vinci oraz Michała Anioła. Artysta tworzył przede wszystkim biblijne sceny rodzajowe, które stały się inspiracją dla kolejnych pokoleń malarzy. Najsłynniejsze obrazy Rafaela Santi to: „Madonna Sykstyńska”, „Madonna ze szczygłem”, „Przemienienie Pańskie”. Bardzo znane są także freski Rafaela Santiego w Stanzach Watykańskich – reprezentacyjnych apartamentach papieskich. Na uwagę zasługuje szczególnie „Szkoła Ateńska” - monumentalne dzieło przedstawiające spotkanie najwybitniejszych filozofów czasów starożytnych. Artysta często też portretował samego siebie albo osoby mu znane. Obrazy Rafaela Santi zachwycają kunsztem pod względem zastosowania różnego rodzaju środków artystycznych. Malarz stosował bowiem kompozycję i oddawał dynamikę postaci w iście mistrzowski sposób.

czytaj więcej zwiń opis

Reprodukcje dzieł Rafaela Santiego w Twoim wnętrzu

Współcześnie dzieła słynnego malarza, osiągające zawrotne ceny, można zobaczyć w najbardziej znanych muzeach świata, między innymi w Muzeum Watykańskim, w Prado w Madrycie czy w National Gallery w Londynie. Wielu jednak pragnie cieszyć się pięknem obrazów Rafaela na co dzień, bez konieczności odwiedzania galerii sztuki. Sklep bimago wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom: w naszej niezwykłej kolekcji oferujemy reprodukcje najważniejszych dzieł Rafaela Santi jak "Madonna Sykstyńska", "Madonna ze szczygłem" czy "Szkoła Ateńska". Wybrane przez Ciebie dzieło włoskiego malarza może stać się efektowną dekoracją Twojego domu lub biura. Jeśli podoba Ci się sztuka przez duże „S”, z pewnością w tej kolekcji reprodukcji znajdziesz coś dla siebie. Każdy z obrazów Rafeala Santi możesz zamówić w technice Premium Print, który daje efekt przypominający malarstwo olejne. Reprodukcje dzieł Rafaela Santi przypadną do gustu nie tylko miłośnikom sztuki, ale także tym, którzy marzą o eleganckich dekoracjach. Salon, gabinet lub hol, to miejsca w których taka dekoracja dopełni aranżacji wnętrza.

Madonna Sykstyńska, Szkoła Ateńska i inne dzieła Rafaela w galerii bimago

Oferowane w kolekcji bimago Rafael Santi dzieła nadadzą Twojej przestrzeni mieszkalnej zupełnie nowego, oryginalnego charakteru. Obrazy Rafaela o tematyce biblijnej z pewnością będą idealnie wyglądać w salonie urządzonym w klasycznym stylu. Z kolei obrazy świętej rodziny lub Madonny z dzieciątkiem mogą udekorować elegancką sypialnię. Uwiecznione przez Rafaela Santiego portrety to płótna, które doskonale sprawdzą się jako dekoracja gabinetu. Jeśli bliska osoba jest wielbicielem dzieł Rafaela i malarstwa renesansowego to taki prezent z pewnością ją zachwyci. Obrazy w galerii bimago można zamówić z osobistą dedykacją, która będzie umieszczona z tyłu obrazu. Ponadto, reprodukcja zamówiona w technice Premium Print zyska fakturę i kolory charakterystyczne dla malarstwa olejnego. Jeśli poszukujemy wyjątkowego prezentu z okazji urodzin, ślubu lub rocznicy, to jeden z obrazów Rafaela z pewnością będzie takim podarunkiem.

Obrazy Rafaela Santi i inne dzieła arcydzieła malarstwa w bimago

Jeśli fascynuje Cię malarstwo wielkich mistrzów, nie powinieneś poprzestać na odwiedzeniu kolekcji obrazów Rafaela Santi. Warto zapoznać się także z oferowanymi w bimago reprodukcjami innych sławnych malarzy, którzy wnieśli spory wkład w rozwój sztuki. Gustav Klimt, Edgar Degas czy William Turner to jedni z wielu artystów, których reprodukcje najsłynniejszych dzieł można zakupić w bimago. Wśród dostępnych obrazów nie brakuje portretów, kompozycji kwiatowych i pejzaży. Jeśli szukasz również nowoczesnych obrazów z tymi motywami to w naszej galerii znajdziesz dedykowane kolekcje obrazów z kwiatami, portretami czy pejzażami. Bogaty wybór wydruków na płótnie i obrazów ręcznie malowanych sprawi, że ozdobisz dowolne wnętrze w swoim domu lub biurze. Zapraszamy do obejrzenia reprodukcji obrazów na płótnie Rafaela Santi, ale również pozostałych wielkich malarzy w galerii bimago.