tysiące produktów
wysoka jakość
łatwy montaż
program lojalnościowy

-30% na obrazy na płótnie Promocja ważna do 25.10.2021

Rembrandt Obrazy

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie Nicolas Flamel
od
64,28 zł
91,88 zł
Obraz na płótnie The Mill
od
64,84 zł
92,68 zł
Obraz na płótnie Straż nocna
od
85,84 zł
122,68 zł
Obraz na płótnie Titus Reading
od
64,16 zł
91,68 zł
Obraz na płótnie Ecce Homo
od
64,36 zł
92,00 zł
Obraz na płótnie Ecce Homo
od
64,36 zł
92,00 zł
Obraz na płótnie Autoportret
od
64,36 zł
92,00 zł
Obraz na płótnie Head of Christ
od
64,28 zł
91,88 zł
Obraz na płótnie Butchered ox
od
64,68 zł
92,40 zł
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4

Obrazy Rembrandta

Rembrandt to żyjący w XVII wieku holenderski malarz i rysownik, uważany za jednego z najwybitniejszych artystów na świecie. Ma w swoim dorobku kilkaset obrazów olejnych i kilka tysięcy rysunków i grafik. Najbardziej charakterystycznym elementem dzieł Rembrandta była sztuka operowania światłem. Światłocień dodawał dramaturgii i symboliki tworzonym przez niego obrazom. Klimat prac Rembrandta zmieniał się na przestrzeni lat. Na początku używał on raczej zimnych tonów, później coraz cieplejszych żołto-złotych i czerwonych barw, aż w końcu zaczął tworzyć bardzo złożone kolorystycznie prace.

czytaj więcej zwiń opis

Rembrandt van Rihn obrazy na ścianę salonu, biura lub przedpokoju

Artysta znany powszechnie jako Rembrandt naprawdę nazywał się Rembrandt Harmenszoon van Rijn. Nazywa się go malarzem duszy. Bo choć jego obrazy to w dużej mierze portrety i autoportrety, to ujmował na nich z wielką dokładnością nastrój, przeżycia i całą sferę ducha malowanych postaci. Niemal każdy obraz tego artysty jest utrzymany w ciemnej kolorystyce. Nawet jeśli główny element dzieła jest namalowany z użyciem ciepłych barw, to cała reszta płótna jest raczej ciemna. Jeśli zależy nam na tym, by cała aranżacja pomieszczenia nie była zbyt mroczna, warto zadbać o dobre oświetlenie i o to, aby wszelkie dodatki i dekoracje były jasne. Dzieła Rembrandta będą się dobrze prezentować w salonie, przedpokoju lub biurze urządzonych w stylu klasycznym.

Reprodukcje obrazów Rembrandta

Obrazy Rembrandta były w dużej mierze inspirowane Biblią i mitologią. Malował także pejzaże, martwe natury i portrety. Jest też autorem licznych autoportretów. Jednym z najbardziej znanych obrazów Rembrandta jest dzieło „Syn marnotrawny” przedstawiające biblijną scenę powrotu marnotrawnego syna w ramiona ojca. Reprodukcje tego i innych obrazów Rembrandta można znaleźć w ofercie sklepu bimago. Dzieła te z powodzeniem udekorują salon, sypialnię lub biuro. W naszej galerii można znaleźć także obrazy znanych malarzy inspirujących się malarstwem Rembrandta.