inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 99 zł program lojalnościowy
-50% na fototapety Oferta ważna do 29.09.2022 zobacz

Reprodukcje obrazów Sir Thomas Lawrence

Kategorie
Sortuj

Sortuj według

Sir Thomas Lawrence to angielski malarz klasycystyczny przełomu XVIII i XIX wieku, znany głównie z portretów. W swoich dziełach często uwieczniał najbardziej rozpoznawalne postacie, w tym także koronowane głowy Europy. Sportretował między innymi władców i dyplomatów, którzy uczestniczyli w obradach kongresu Świętego Przymierza. Jeśli interesuje Cię twórczość tego dziś już nieco zapomnianego artysty, postaw na reprodukcje Thomas Lawrence od bimago! Subtelne portrety na płótnie warto wykorzystać w aranżacjach w stylu klasycznym i dworskim.

Reprodukcje dzieł Thomas Lawrence

Thomas Lawrence, a właściwie sir Thomas Lawrence, jest nieco zapomnianym, chociaż wciąż wybitnym artystą. Żył i tworzył w Anglii, na przełomie XVIII i XIX wieku. Za swojego życia uważany był za jednego z najmodniejszych portrecistów i malarzy klasycystycznych swoich czasów. Zwłaszcza te drugie przyniosły mu uznanie wśród ówczesnej elity. W ciągu swojej artystycznej kariery Thomas Lawrence sportretował najbardziej rozpoznawalne angielskie postaci, a także znakomitą większość osób zasiadających na królewskich, europejskich tronach. Jedną z jego ulubionych modelek, a przez jakiś czas, kochanek była księżna Walii - Karolina von Braunschweig.
Za jeden z najsłynniejszych obrazów Thomasa Lawrence uznaje się dzieło “Szatan”, a za najwybitniejszy portret “Master Lambton”. Obecnie dzieła angielskiego portrecisty można podziwiać w Galerii Waterloo w Windsorze..

czytaj więcej zwiń opis

Reprodukcje obrazów Thomasa Lawrence na ścianę salonu, sypialni lub biura

Obrazy Thomasa Lawrence są świetnym sposobem na wyjątkowy i oryginalny prezent dla miłośników sztuki. Subtelne portrety będą doskonałym uzupełnieniem dla wnętrz urządzonych w stylu klasycznym lub dworskim. Można je połączyć z dużymi, ciężkimi meblami z naturalnego drewna, ozdobną tapetą w kwiaty oraz akcesoriami w stylu Ludwika XVI. Można je zaaranżować z bogato zdobioną sztukaterią i ciężkimi zasłonami.
Warto także zadbać o odpowiednią oprawę reprodukcji dzieł Thomasa Lawrenca. Będą bardzo dobrze prezentować się bowiem w obszernej, bogato zdobionej ramie. Reprodukcje obrazów dostępne w sklepie bimago wyróżnia ponadprzeciętna jakość. Dlatego odpowiednie, punktowe oświetlenie z pewnością podkreśli wszystkie niezwykłe detale dzieł angielskiego portrecisty.