Rozumiem Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Obrazy i reprodukcje - Adolph von Menzel - wysokiej jakości kopie na płótnie

Liczba produktów w kategorii: 41

Filtry

Adolph Menzel (ur. 1815-1905) - niemiecki malarz oraz grafik. Artysta kształcił się przez krótki czas w Akademii w Berlinie, jednak przerwał naukę i na własną rękę doskonalił swój warsztat malarski. Sławę zdobył dzięki ilustracjom do dzieł Kuglera "Geschichte Frierrichs d.Gr" oraz dzieł Fryderyka Wielkiego.

Realistyczne obrazy Adolpha Menzela


Adolph Menzel skupiał się przede wszystkim na tematach związanych z panowaniem Fryderyka Wielkiego, jednak w jego twórczości nie brakuje również pejzaży, scen rodzajowych oraz portretów. Jednym z jego najsłynniejszych dzieł jest obraz "Das Eisenwalzwerg", który przedstawia pracę hutników z Królewskiej Huty. Oprócz znakomitego oddania szczegółów, obraz ten był ważny dla XX-wiecznych ruchów społecznych z powodu pokazania po raz pierwszy świata pracy. Malarstwo Adolpha Menzela cechuje realizm, niezwykłe oddanie barw oraz dynamika kompozycji, dzięki czemu jego obrazy cieszą się niesłabnącą popularnością. Adolph Menzel skupiał się przede wszystkim na tematach związanych z panowaniem Fryderyka Wielkiego, jednak w jego twórczości nie brakuje również pejzaży, scen rodzajowych oraz portretów. Jednym z jego najsłynniejszych dzieł jest obraz "Das Eisenwalzwerg", który przedstawia pracę hutników z Królewskiej Huty. Oprócz znakomitego oddania szczegółów, obraz ten był ważny dla XX-wiecznych ruchów społecznych z powodu pokazania po raz pierwszy świata pracy. Malarstwo Adolpha Menzela cechuje realizm, niezwykłe oddanie barw oraz dynamika kompozycji, dzięki czemu jego obrazy cieszą się niesłabnącą popularnością.