Rozumiem Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Obrazy i reprodukcje - Albrecht Dürer - wysokiej jakości kopie na płótnie

Liczba produktów w kategorii: 122

  1. 1
  2. 2
  3. 3

  1. 1
  2. 2
  3. 3

Filtry

Albrecht Dürer (1471-1528)- niemiecki malarz i grafik, teoretyk sztuki, uważany jest za najwybitniejszego artystę niemieckiego renesansu. Również teoretyk wojskowy. Najistotniejszą z zasług Dürera jest jego szczególny wkład w rozwój drzeworytnictwa i miedziorytu. Albrech Durer jest znany z takich obrazów jak "Adam i Ewa". "Madonna i Dzieciątko z czyżykiem" oraz "Autoportret w futrze".

Albrech Durer - obrazy reprezentujące niemiecki renesans


Podczas podróży do Wenecji Albrecht Dürer natknął się na obrazy Tycjana, Palmy il Vecchio oraz Giovanni'ego Bellini, którzy wywarli ogromny wpływ na jego malarstwo. Durer w swoich obrazach od tej pory wykorzystywał potencjał kolorów oraz perspektywy. W swoim malarstwie ujmował przede wszystkim obrazy o tematyce religijnej oraz sceny z życia świętych. Choć obrazy Albrechta Dürera były doceniane za kunszt wykonania, to największe zasługi artysty przypisuje się do rozwoju drzeworytnictwa i miedziorytnictwa. Durer opanował sztukę operowania światłem oraz zabiegów artystycznych.