Rozumiem Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Obrazy i reprodukcje - El Greco - wysokiej jakości kopie na płótnie

Liczba produktów w kategorii: 83

  1. 1
  2. 2

  1. 1
  2. 2

Filtry

Dominikos Theotokopulos (1541– 1614) zwany El Greco urodził się w Grecji, wiele lat spędził w Wenecji i Rzymie, gdzie uczył się od włoskich mistrzów malarstwa, po czym osiadł w Hiszpanii, w Toledo. El Greco stworzył obrazy w charakterystycznym stylu, które wyprzedzały ówczesną epokę malarstwa i miały wpływ na dzieła Paula Cezanne, Pabla Picassa czy Jacksona Pollocka.

El Greco - Obrazy


Obrazy El Greco nie imitują rzeczywistości lecz ją przetwarzają, postacie z jego płócien są wydłużone, świetliste, uduchowione. Wiele z dzieł El Greco realizuje tematykę religijną w duchu kontrreformacji. Dziś uważany jest za jednego z najwybitniejszych przedstawicieli baroku i manieryzmu, ale w XIX wieku nietypową kolorystykę i zaburzone proporcje jego obrazów przypisywano astygmatyzmowi lub szaleństwu malarza. Do najsłynniejszych obrazów El Greca należą takie dzieła jak "Widok Toledo", "Obnażenie szat" oraz "Jan Chrzciciel".