Rozumiem Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Obrazy i reprodukcje - Henri Rousseau - wysokiej jakości kopie na płótnie

Liczba produktów w kategorii: 69

  1. 1
  2. 2

  1. 1
  2. 2

Filtry

Henri Rousseau (ur. 1844-1910) - francuski malarz zaliczany do nurtu prymitywistów. Rousseau dość późno zaczął swoją karierę, wcześniej pracował jako urzędnik, stąd też nadano mu przydomek "Celnik". Henri Rousseau jest najbardziej znany ze swoich obrazów ukazujących dżunglę, takich jak "Głodny lew" czy "Tygrys podczas burzy tropikalnej". W jego twórczości są również portrety oraz pejzaże ukazujące Paryż.

Obrazy Henri'ego Rousseau


Życie Henri'ego Rousseau otoczone jest legendami np. o tym, że brał udział w kampanii meksykańskiej Napoleona III. Prawdopodobnie jednak Rousseau nigdy nie opuścił granic Francji. Sam artysta nie dementował jednak tych pogłosek, a obrazy meksykańskiej dżungli tworzył jedynie na podstawie swojej wyobraźni. Początkowo obrazy Rousseau nie były przyjmowane z entuzjazmem zarówno przez publiczność, jak i środowisko artystyczne. Dopiero po dwudziestu latach talent artysty został doceniony. Wielkie uznanie przyniósł mu obraz "Zaklinaczka węży". Od tej pory Rousseau znajdował kupców dla swoich obrazów, choć jego stawki nie były wysokie. Artysta do końca życia żył w nędzy i zmarł w 1910 roku z powodu gangreny. Dzięki pamięci przyjaciół i artystów pamięć o nim przetrwała do dziś. Obecnie uznawany jest za jednego z najwybitniejszych malarzy XX-wieku. Henri Rousseau jest najbardziej znany ze swoich obrazów ukazujących dżunglę, takich jak "Głodny lew" czy "Tygrys podczas burzy tropikalnej". W jego twórczości są również portrety oraz pejzaże ukazujące Paryż. Życie Henri'ego Rousseau otoczone jest legendami np. o tym, że brał udział w kampanii meksykańskiej Napoleona III. Prawdopodobnie jednak Rousseau nigdy nie opuścił granic Francji. Sam artysta nie dementował jednak tych pogłosek, a obrazy meksykańskiej dżungli tworzył jedynie na podstawie swojej wyobraźni. Początkowo obrazy Rousseau nie były przyjmowane z entuzjazmem zarówno przez publiczność, jak i środowisko artystyczne. Dopiero po dwudziestu latach talent artysty został doceniony. Wielkie uznanie przyniósł mu obraz "Zaklinaczka węży". Od tej pory Rousseau znajdował kupców dla swoich obrazów, choć jego stawki nie były wysokie. Artysta do końca życia żył w nędzy i zmarł w 1910 roku z powodu gangreny. Dzięki pamięci przyjaciół i artystów pamięć o nim przetrwała do dziś. Obecnie uznawany jest za jednego z najwybitniejszych malarzy XX-wieku.