Rozumiem Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Obrazy i reprodukcje - Hieronim Bosch - wysokiej jakości kopie na płótnie

Liczba produktów w kategorii: 66

  1. 1
  2. 2

  1. 1
  2. 2

Filtry

Hieronim Bosch (1450-1516), holenderski malarz i rysownik. Jego prace były tworzone na przełomie późnego gotyku i wczesnego renesansu, dlatego posiadają szczególny styl charakterystyczny dla tej epoki malarskiej. Najbardziej znane obrazy Boscha to "Sąd Ostateczny", "Pokłon Trzech Króli", "Kuszenie św. Antoniego" oraz "Ecce Homo".

Bosch - obrazy utrzymane w klimacie późnego gotyku


Hieronim Bosch w swoich obrazach poruszał zarówno tematykę społeczną, jak i religijną. Jego malarstwo jest najbardziej znane z fantazyjnych scen piekła i nieba. Oryginalność oraz niezwykłe zabiegi artystyczne sprawiły, że obrazy Boscha uważane są za inspirację dla surrealistów w XX wieku. Słynne obrazy Hieronima Boscha są związane przede wszystkim z motywami religijnymi, do najsłynniejszych dzieł należy tryptyk "Kuszenie świętego Antoniego", "Pokłon Trzech Króli", "Sąd Ostateczny" i "Ogród rozkoszy ziemskich". Te dzieła wpływały na kolejne pokolenia artystów, takich jak Pieter Brueghel Starszy, Lucas van Leyden lub Jan Mandyn. Wyraziste obrazy Boscha mogą być oryginalną ozdobą ścienną dla wszystkich pasjonatów sztuki na najwyższym poziomie. W sklepie bimago.© można kupić jego obrazy wydrukowane na płótnie lub jako ręcznie malowane reprodukcje.