Rozumiem Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

  Obrazy i reprodukcje - Ilja Repin - wysokiej jakości kopie na płótnie

  [25]

  Ilja Riepin (ur. 1844-1930) - rosyjski malarz i jeden z najwybitniejszych przedstawicieli realizmu. Podczas studiów w Cesarskiej Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu ukończył obraz "Burłacy na Wołdze", który dał mu rozgłos i sławę.

  Obrazy Ilji Riepina


  Podczas podróży do Francji i Włoch zetknął się z malarstwem impresjonistycznym, które zainspirowało go do charakterystycznego sposobu użycia światła i koloru. W swoich dziełach często portretował przeciętnych ludzi oraz codzienne sytuacje, w których uczestniczyli. Przykładem tej tematyki może być "Procesja w guberni kurskiej". Równie często odwoływał się do tematyki historycznej, jedne z jego najsłynniejszych dzieł to "Car Iwan Groźny i jego syn Iwan 16 listopada 1581 roku" czy "Kozacy piszą list do sułtana". Obrazy Riepina cenione są przede wszystkim za realistyczną formę, wyczucie światła oraz umiejętność ujmowania różnorodnych nastrojów.

  Filtry

  Zadzwoń i zamów! Tel. 71 736 98 46