Rozumiem Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Obrazy i reprodukcje - Ilja Repin - wysokiej jakości kopie na płótnie

Liczba produktów w kategorii: 25

Filtry

Ilja Riepin (ur. 1844-1930) - rosyjski malarz i jeden z najwybitniejszych przedstawicieli realizmu. Podczas studiów w Cesarskiej Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu ukończył obraz "Burłacy na Wołdze", który dał mu rozgłos i sławę.

Obrazy Ilji Riepina


Podczas podróży do Francji i Włoch zetknął się z malarstwem impresjonistycznym, które zainspirowało go do charakterystycznego sposobu użycia światła i koloru. W swoich dziełach często portretował przeciętnych ludzi oraz codzienne sytuacje, w których uczestniczyli. Przykładem tej tematyki może być "Procesja w guberni kurskiej". Równie często odwoływał się do tematyki historycznej, jedne z jego najsłynniejszych dzieł to "Car Iwan Groźny i jego syn Iwan 16 listopada 1581 roku" czy "Kozacy piszą list do sułtana". Obrazy Riepina cenione są przede wszystkim za realistyczną formę, wyczucie światła oraz umiejętność ujmowania różnorodnych nastrojów.